Dorsey chce, aby se bitcoin proměnil ve výchozí měnu internetu

Zakladatel Twitteru a firmy Square Jack Dorsey doufá v to, že se Bitcoin promění ve výchozí měnu internetu. Konkrétně to pak řekl na konferenci CoinDesk Consensus 2018 v New Yorku. Dorsey rovněž podle kryptoportálu Coindesk uvedl, že firma Square chce, aby si člověk mohl prostřednictvím jejich aplikace pořídit za bitcoin například kdekoli kávu.

Dorseyho firma Square provozuje elektronické platební služby. Oblíbila si je přitom i řada menších obchodníků. Nabízí ale rovněž i zpracování plateb prostřednictvím mobilního zařízení. Jack Dorsey založil tuto společnost již v roce 2009. Společnost poté pomocí své malé bílé čtečky zprostředkovala malým společnostem nástroj, pomocí něhož mohou platit kreditními kartami přes chytré telefony.

Dorsey svoji pozornost nyní směřuje na svět kryptoměn. Do jeho zorného pole se konkrétně dostal bitcoin, který by chtěl využít v rámci svého obchodního modelu.

Navzdory kontroverzi, která se ke světě digitálních měn váže, Dorsey tvrdí, že vize otevřeného přístupu, na kterém je bitcoin založený, je zásadní pro firmu Square. „Jakákoli platba, která se dostane přes náš stůl, by měl prodávající přijmout,“ řekl Dorsey portálu Coindesk.

V okamžiku, kdy Dorsey začal poprvé uvažovat nad tím, jak realizovat bitcoinové platby prostřednictvím jeho aplikace Square, tak si řekl, že to musí být velkolepé a co nejjednodušší.

Firma Square zatím nevybudovala plnohodnotné platební řešení pro obchodníky a spotřebitele. I nadále chce se ale držet své původní vize, kdy by si zákazníci mohli koupit prostřednictvím jejich služby přes bitcoin kdekoli i normální kávu.

 

 

Zdroj: Coindesk, Youradio News

Dorsey chce, aby se bitcoin proměnil ve výchozí měnu internetu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.