Donald Tusk na začátku summitu G7 vyzval k setrvání tvrdého postoje vůči Rusku

Předseda Evropské Rady Donald Tusk vyzval před zahájením summitu skupiny G7 k zachování tvrdého postoje k Rusku do doby, než Rusko nezmění svůj agresivní postoj vůči Ukrajině. Americký prezident Barack Obama dnes novináře ujistil, že se tématu ukrajinské krize bude dvoudenní vrcholná schůzka věnovat.

Tusk podle agentury Reuters prohlásil, že pokud jde o sankce uvalené na Rusko kvůli anexi Krymu, může se diskutovat jedině o jejich zpřísnění. O jejich uvolňování a podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny nemůže být podle Tuska ani řeč.

Podle agentury AFP předseda Evropské Rady skupinu sedmi velkých světových ekonomik přímo vybídl k „potvrzení své jednoty“ ohledně sankcí vůči Rusku.

Kromě toho Tusk také řekl, že Rusko nebude pozváno do skupiny G8, dokud se bude chovat agresivně jak vůči Ukrajině, tak vůči jiným zemím.

 

Zdroj: ČTK

Donald Tusk na začátku summitu G7 vyzval k setrvání tvrdého postoje vůči Rusku Foto: shutterstock.com - Donald TUSK

reklama

Další články

  1. Řecko sloučí své červnové splátky do jedné

    Byznys ·

    Řecko sloučí všechny červnové splátky do jedné. Řecká vláda to ve čtvrtek oznámila Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF). Do konce měsíce tedy musí zaplatit splátky v cel…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.