reklama

Dolejší: Jaký bude Babiš premiér? Víme, že je predátor plný energie s odporem k byrokracii

Andrej Babiš se stal v pořadí dvanáctým premiérem České republiky. Reportér portálu Seznam zprávy Václav Dolejší říká, že pravděpodobně bude mít oproti jeho předchůdcům naprosto odlišný styl vládnutí. Nyní o něm ale víme, že jde o predátora plného energie. Až tak jej ovšem úplně nebaví byrokracie a ceremonie. 

Mohlo by vás zajímat

Ministr životního prostředí a místopředseda hnutí ANO Richard Brabec řekl: „bude to ještě mazec“.

„Podle něho nebude vláda zasedat tak často jako ty předchozí. Nebudou ty schůze tak dlouhé, nebude se tam tolik mluvit, nebude se tolik papírovat. Naopak Andrej Babiš chce jezdit například autobusem s celou vládou na různá zasedání do regionů. To je možná jakési pokračování permanentní kampaně a něco co vlastně dneska docela úspěšně i dělá prezident Miloš Zeman,“ řekl Brabec.

Pokud chce Andrej Babiš prosadit nějaké změny, tak by měl podle bývalých premiérů jednat rychle a snažit se je prosadit například během prvních sto dnů. Poté totiž podle Dolejšího moc věcí neprosadí. Vláda se totiž často rozhádá a dojde k rozvášnění vztahů mezi koaličními stranami.

„Například Vladimír Špidla doporučil, aby tolik nepodléhal zprávám tajných služeb, protože ty premiér pravidelně dostává. Vladimír Špidla tím narážel na to, že je možné tomu nepodlehnout a lidově řečeno se z toho nezbláznit,“ řekl Dolejší na rádiu Zet.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky s reportérem portálu Seznam Zprávy Václavem Dolejším. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet 

Dolejší: Jaký bude Babiš premiér? Víme, že je predátor plný energie s odporem k byrokracii Foto: ČTK/Šulová Kateřina: Andrej Babiš

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.