Dolejší: Zemanovy preference prudce klesají; aféry nahrávají jiným prezidentským kandidátům

Prezident Miloš Zeman se právě nachází v nejtěžší fázi svého funkčního období. Sužuje ho špatné zdraví a jeho preference trpí prohrami v politických bitvách nebo aférami jeho nejbližších spolupracovníků. Podle reportéra portálu seznam.zpravy.cz Václava Dolejšího se nyní na přelomu jara a léta Zemanovy preference propadnou na podobná čísla, jako při incidentech s korunovačními klenoty nebo sprostými slovy v rozhovoru pro Český rozhlas.   

„Chyb se opravdu nakupila řada a za mnohé z nich může samotná kancelář prezidenta republiky, v jejímž čele stojí stále Vratislav Mynář bez prověrky,“ řekl na rádiu Zet Dolejší s tím, že hlavním problémem je organizace programu Miloše Zemana. Ten je i přes to, že prezident trpí cukrovkou a neuropatií, velmi nabitý. Jen za poslední měsíc navštívil několik českých regionů a podstoupil návštěvu Číny. Příští týden ho pak čeká cesta do Vietnamu a návštěva dvou krajů v České republice. 

Podle Dolejšího si už i prezident stěžuje na svou překypující agendu. „Včera mě pan prezident překvapil, když už tak trochu nepřímo kritizoval svůj tým za to, že to přehánějí a že ten program, který mu chystají, by utahal i třicetiletého muže, takže po nich asi bude chtít zvolnění,“ řekl. Je přitom přirozené, že lidé řeší zdravotní stav svých předních politiků. Kondice pak může být jedním z rozhodujících faktorů, zda dotyčnému hodí svůj hlas.

Nejen zdravý ale posílá Zemanovy preference dolů. Do všeho ještě přišla vládní krize, během níž se na Hradě střetl s premiérem Bohuslavem Sobotkou, kterému před novináři tykal a mával na něj hůlkou. „Podle všech průzkumů veřejného mínění tento střet prohrál,“ poznamenal Dolejší. Poslední kapkou pak byla havárie policejního supersportovního vozu BMW, ve kterém seděl i zástupce vedoucího hradního protokolu Vladimír Kruliš. „Hrad to vygradoval ještě tím, že se dva dny vymlouval jak to vlastně bylo, než přiznali barvu, co se vlastně stalo,“ dodal.

Toto nakupení situací uštědří prezidentu Zemanovi podobný pád preferencí, jako při jeho aférách ze začátku jeho volebního období, když se kymácel nad korunovačními klenoty nebo říkal sprostá slova ve veřejnoprávním rozhlase. „Tehdy v těchto dvou bodech se popularita Miloše Zemana prudce propadla a já tipuji, že teď na přelomu jara a léta 2017 bude mít podobný výsledek. To samozřejmě nahrává do karet jak panu Horáčkovi, tak panu Drahošovi, kteří jsou jeho hlavní konkurenti v prezidentském klání, které nás čeká v lednu 2018,“ řekl Dolejší.

 

 

Celý rozhovor s redaktorem portálu seznam.zpravy.cz Václavem Dolejším si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Dolejší: Zemanovy preference prudce klesají; aféry nahrávají jiným prezidentským kandidátům Foto: Miloš ZEMAN; Zdroj: yakub88 / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. USA se obrátily zády ke klimatické dohodě

    Společnost ·

    Spojené státy se obrátily zády k světu a jdou proti vlastním zájmům. V reakci na rozhodnutí Donalda Trumpa odstoupit od pařížské klimatické dohody to krátce před čtvrt…

  2. Brazílie se vymanila z recese

    Byznys ·

    Brazilská ekonomika se vymanila z dosud nejhorší recese - v prvním čtvrtletí se její hrubý domácí produkt zvýšil o jedno procento v porovnání s předchozími třemi měsíc…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.