Dolejší: Zastavení trestního stíhání Faltýnka využije ANO ke zpochybňování práce policie

Policie zastavila trestní stíhání Jaroslava Faltýnka a tří dalších lidí v kauze Čapí hnízdo. Lídr hnutí ANO a premiér v demisi Andrej Babiš zůstává stále obviněný. Reportér portálu Seznam Zprávy Václav Dolejší říká, že díky tomuto novému vývoji se hnutí ANO bude snažit získat politické body. Jednoduše pak začne zpochybňovat trestní stíhání ruku v ruce s prací samotných policistů.

Andrej Babiš i přesto zůstane v čele vlády pro ČSSD a další politické strany i nadále těžce přijatelnou osobou. Trestní stíhání proti němu totiž bude i nadále pokračovat. I přesto ale ANO může z aktuálního vývoje vytěžit. Tuto možnost si podle Dolejšího nenechá ujít.

„hnutí ANO začne celé vyšetřování ještě více zpochybňovat. Tím zastavením trestního jednání u čtyř lidí z jedenácti se ukázalo, že předchozí práce policie a vyšetřovatelů nebyla možná úplně přesná. Byly tam totiž chyby, když bylo třeba zastavit trestní stíhaní některých lidí. Hnutí ANO tak začne říkat, že je to celé nějaké podivné, rozbředne se to, rozteče, bude to označováno za cinklé a Andrej Babiš bude asi mluvit o tom, že podobný krok a možná nějaké zastavení stíhání čeká i jeho,“ řekl Dolejší na portálu Youradio News.

Policisté jedenáct podezřelých vinila z toho, že si vymysleli fiktivní převod akcií z firmy Čapí hnízdo, které následně převedli na děti Andreje Babiše. Díky tomu se firma tvářila jako malá a od Evropské unie tak dosáhla na padesátimilionovou dotaci.

„Jaroslav Faltýnek a tři další lidi byli manažeři té původní firmy ZZM Pelhřimov, která se pak proměnila ve farmu Čapí hnízdo. Policie tyto lidi podezřívala z toho, že věděli dopředu, proč mění akcie firmy na anonymní a proč to převádějí na Babišovy děti,“ sdělil Dolejší.

Tato skutečnost se ovšem policii nedokázala prokázat, a tak zastavila trestní stíhání. To hraje do karet samotného hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem.

 

 

Zdroj: Youradio News

Dolejší: Zastavení trestního stíhání Faltýnka využije ANO ke zpochybňování práce policie Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

  1. V USA prudce roste počet ruských žadatelů o azyl

    Společnost ·

    O azyl ve Spojených státech požádalo loni rekordní množství Rusů, informovala o tom na svých webových stránkách rozhlasová stanice Rádio Svoboda. Americké úřady podle …

  2. Zlato zaznamenalo nejmenší poptávku od roku 2008

    Byznys ·

    Poptávka po zlatě v prvním čtvrtletí klesla o sedm procent na 973,5 tuny. To byl nejnižší údaj pro první čtvrtletí od roku 2008. Vyplývá to ze zprávy, kterou ve čtvrte…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.