Dolejší: Pomalu se rýsuje nová levicová vláda

Pozvolna se rýsuje nová levicová vláda. Na rádiu Zet to v rámci svého pravidelného komentáře řekl reportér ze zpravodajského portálu Seznam Zprávy Václav Dolejší. Na jejím vzniku by se měly podílet hnutí ANO v čele s premiérem Andrejem Babišem, Sociální demokracie (ČSSD) a Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM). Podle Dolejšího pak půjde doslova o levicovou vládu, protože Babiš zcela vyměnil portfolio svých voličů. 

Tento týden došlo na poli české politiky ke klíčové události. Hlasovalo se o důvěře menšinové vlády Andreje Babiše. Na šest dnů bylo sice toto hlasování přerušeno. Ale došlo k zajímavému rozuzlení. Všechny politická uskupení se vyjádřila k tomu, že Babišovu vládu nehodlají podpořit.

Učinili tak i samotní komunisté, kterým premiér rozdal řadu nejrůznějších křesel. Z tohoto pohledu se předpokládalo, že KSČM Babišovu menšinovou vládu podpoří. Nakonec se tomu tak nestalo a Babiš poprvé pocítil hořkost první citelnější porážku. Podle Dolejšího mu tak poprvé spadl hřebínek. Po triumfálním vítězství v uplynulých sněmovních volbách byl na koni. Vyzařovalo z něj sebevědomý, suverenita a měl pevné přesvědčení o tom, že se mu menšinovou vládu podaří sestavit.

„Hned počátkem týdne přišla jeho první nepříjemnost, kdy do České republiky dorazila zpráva z Bruselu, zpráva toho notoricky známého úřadu OLAF. Ta podobně jako česká policie popisuje podezření z podvodu při získání dotace na Čapí hnízdo. To je už poněkud omleté téma, ale znovu to dalším politickým stranám připomnělo, že by se asi úplně od lidí, kterým hrozí trestní stíhání, nemusely ušpinit,“ řekl Dolejší na rádiu Zet.

Jak celá situace dopadne? V současnosti se již pozvolna rýsují obrysy nové vlády. Podle Dolejšího vznikne doslova levicová vláda ve složení hnutí ANO, ČSSD a KSČM.

„Tuto vládu by zřejmě podpořili i komunisté, což sám Vojtěch Filip v projevu ve Sněmovně připustil. Vznikne nám tady levicová vláda. Schválně to tady takto zdůrazňuji, protože hnutí ANO se sice občas označuje za takové středové nebo až pravicové, ale všichni víme, že to tak ve skutečnosti není,“ uvedl Dolejší na rádiu Zet.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s reportérem zpravodajského portálu Seznam.cz Václavem Dolejším. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Dolejší: Pomalu se rýsuje nová levicová vláda Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

 1. Nejčastěji sdílená města na Instagramu

  Společnost ·

  Sociální síť Instagram se stala populární platformou pro velkou řadu cestujících po celém světě. Její uživatelé na ní sdílejí zážitky ze svých dovolených. Podle nového…

 2. Zeman je podle německého tisku hulvát a populista

  Společnost ·

  Německý tisk označil kandidáta s největšími šancemi v českých prezidentských volbách Miloše Zemana za hulváta, egomaniaka nebo populistu. V případě jeho dalšího úspěch…

 3. Vrah Dahlgren spáchal ve Valdicích sebevraždu

  Společnost ·

  Čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren ve čtvrtek vpodvečer spáchal ve věznici Valdice na Jičínsku sebevraždu. Američan Dahlgren podle pravomocného rozsudku zavraždil v květn…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.