Dolejší: Poche bitvu se Zemanem nevyhraje. Svým přístupem si znelíbí i sociální demokraty

Europoslanec Miroslav Poche se vysněného ministerského křesla v zahraničním resortu nedočká. Říká to komentátor portálu Seznam Zprávy Václav Dolejší. Podle něj si Poche svým nástupem na ministerstvo zahraničí jako šéfporadce znelíbí i některé sociální demokraty. Předsedu ČSSD Jana Hamáčka tak čeká přemlouvání Pocheho, aby se svých snah o post ministra vzdal.

Po středečním jmenování vlády stále rezonuje nejmenování Miroslava Pocheho do čela resortu zahraničních věcí. Prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat Pocheho kvůli svým výhradám. Server Aktuálně.cz uvedl, že premiér Andrej Babiš předložil prezidentu Zemanovi dva seznamy ministrů. První se jménem Pocheho, a druhý bez něj. Babiš však toto odmítá a uvádí, že adepta sociálních demokratů hlavě státu navrhl. Pokud svůj návrh Babiš neupravil, počínal by si Zeman nejmenováním Pocheho a pověřením Hamáčka protiústavně.

Poche bude ale na ministerstvu zastávat funkci politického tajemníka. Pozici bude zastávat za „symbolickou odměnu“ a zároveň zůstane i poslancem v Evropském parlamentu.

Komentátor Václav Dolejší si ale nemyslí, že tímto krokem svoji bitvu se Zemanem vyhraje. „Myslím si, že Miloš Zeman rozhodně neustoupí, zvláště když ve svém druhém období už neobhajuje funkci,“ řekl. „Naopak Jana Hamáčka čeká přemlouvání Miroslava Pocheho, aby se vysněné funkce ministra zahraničí sám vzdal a řekl, že o ni už nestojí.“

Za problematické Dolejší vidí i to, že Poche na pozici šéfporadce na ministerstvo zahraničí nastupuje na dohodu o pracovní činnosti a může tak dál zůstat europoslancem. „Když se tohle vše sečte, tak Poche svým krokem naštval Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše, ale kupodivu i řadu sociálních demokratů,“ říká. Dolejší tak tipuje, že v září ČSSD do Černínského paláce vyšle úplně jiného kandidáta.

Nová vláda má i novou ostudu 

Problémy má v nově vzniklé vládě i hnutí ANO, konkrétně s ministryní spravedlnosti Taťánou Malou. Ta má na svém kontě obvinění z plagiátorství své diplomové práce. V práci, kterou Malá sepsala v roce 2011 na soukromé vysoké škole v Bratislavě, našel systém na odhalování podvodů opakovanou shodu s příspěvky na internetu nebo s prací jiné autorky. Malá pochybnosti o originalitě své práce odmítá. Premiér Babiš řekl novinářům, že je na ministryni, aby věc vysvětlila.

„Kromě toho, že má u nás ne úplně uznávanou právnickou školu a byla koncipientkou někde 400 km od svého bydliště, kde měla každý den údajně pracovat, což se zdá být jen fiktivní, a kromě toho, že se nejasně vyjadřovala k trestnímu řízení Andreje Babiše, tak to ještě korunovala opsanou diplomovou prací,“ komentoval situaci Dolejší s tím, že její autorita v resortu justice je podle něj na nule.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s reportérem portálu Seznam Zprávy Václavem Dolejším. Celý komentář si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet, YRN

 

Dolejší: Poche bitvu se Zemanem nevyhraje. Svým přístupem si znelíbí i sociální demokraty Foto: Facebook /ČSSD

reklama

Další články

 1. Evropská unie prodlouží protiruské sankce

  Byznys ·

  Evropské unie o další půlrok prodlouží hospodářské sankce vůči Rusku. Dohodli se na tom představitelé osmadvacítky na summitu v Bruselu. Informovala o tom agentura Reu…

 2. Střelec v novinové redakci v USA zabil pět lidí

  Společnost ·

  Pět lidí zastřelil útočník v redakci deníku The Capital ve městě Annapolis v americkém státě Maryland. Další dva lidi podlehli při útoku lehká zranění. Mluvčí města An…

 3. Unipetrolu letos akcionářům nevyplatí dividendu

  Byznys ·

  Akcionáři petrochemického holdingu Unipetrol nedostanou žádnou dividendu z loňského hospodaření. Po téměř 17 hodinách jednání o tom nad ránem rozhodla valná hromada sp…

 4. Jaký vliv má na vládu prezident Zeman a KSČM?

  Společnost ·

  České deníky si ve čtvrtek především všímají vlivu komunistů a prezidenta Miloše Zemana na vládu premiéra Andreje Babiše (ANO). Staronový předseda vlády se podle nich …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.