Dolejší: Předsedové stran Demokratického bloku nedokáží potlačit ega a postavit se proti Babišovi

Opozice brojící proti předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi vytvořila uskupení nazývané jako Demokratický blok. Konkrétně jde o strany ve složení ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Reportér portálu Seznam zprávy Václav Dolejší ale říká, že jde o účelově vytvořené seskupení, které vzniklo proto, aby se na samostatné strany při rozdělování výborů vůbec dostalo. Navíc předsedové dříve zmiňovaných stran nedokáží potlačit svá ega a postavit se tak proti předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. 

Podle Dolejšího tato čtveřice stran pouze varuje před „zlem“, které představuje Andrej Babiš a Miloš Zeman.

„Před říjnovými volbami ale nic moc nedokázaly udělat. Naopak jak známo se Starostové a nezávislí nejprve rozešli s TOP 09, pak se rozešli i s lidovci. Každá strana pak kandidovala sama a spíš se navzájem proti sobě vymezovaly a ovlivňovaly,“ řekl Dolejší na rádiu Zet.

Po volbách hádky neustaly a došlo k přestřelce mezi předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem a lídrem starostů Janem Farským. Tito dva politici se navzájem obviňovali podle Dolejšího z toho, „kdo je svině a kdo je lhář“.

„Strany se nejsou schopny dát dohromady a jejich protest proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi je podle mého názoru trochu nevěrohodný. Předsedové totiž zkrátka neumí potlačit ega a vytvořit proti nim nějakou alternativu,“ Sdělil Dolejší.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky s reportérem portálu Seznam Zprávy Václavem Dolejším. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet 

 

Dolejší: Předsedové stran Demokratického bloku nedokáží potlačit ega a postavit se proti Babišovi Foto: Wikimedia Commons: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek a šéf STAN Jan Farský

reklama

Další články

  1. Do KLDR odcestuje speciální vyslanec z Činy

    Společnost ·

    Do Severní Koreje odcestuje speciální vyslanec z Číny. Informaci ve středu přinesla státní agentura Nová Čína. Peking se dlouhodobě snaží nastolit diplomatické řešení …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.