Dolejší: Nebylo by nic divného, kdyby ANO začaly důsledkem jednání o vládě klesat preference

Reportérovi portálu Seznam Zprávy Václavu Dolejšímu se zdá, že ruku v ruce s jednáním o možné budoucí vládě sledujeme nekonečný seriál, který veřejnost začíná unavovat. Podle jeho slov by nebylo ničím zvláštním, kdyby hnutí ANO začaly klesat preference a procenta. Je totiž půl roku po parlamentních volbách a stále nevidíme obrysy budoucí vlády.

Zpočátku se mohlo zdát, že se Andreji Babišovi podaří sestavit vládu společně s ČSSD. Tyto dvě strany by se pak měly opírat o podporu Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM). V rámci toho ale vypukl uvnitř sociální demokracie spor, který se rozohnil mezi členy v Senátu.

„Připomenu, že ČSSD má v Senátu 24 lidí, no a ti vystoupili v čele s Milanem Štěchem a prohlásili, že si nepřejí, aby si sociální demokracie, která ve volbách dopadla špatně, dostala loni v říjnu jen sedm procent, aby vstupovala do vlády s trestně stíhaným Andrejem Babišem,“ řekl Dolejší na portálu Youradio News.

Proti tomu se ohradil předseda ČSSD Jan Hamáček, který senátory veřejně pokáral a řekl, že jim nerozumí. První místopředseda strany Jan Zimola jim naopak vzkázal, že by se měli raději věnovat práci v Senátu.

„Udivuje mě fakt, že půl roku po volbách sociální demokracie nemá ještě vyřešenou tu zásadní otázku, jestli do vlády s Andrejem Babiše půjdou. Naopak se začnou hádat ve chvíli, kdy by to asi měli vědět,“ sdělil Dolejší.

 

 

Zdroj: Youradio News

Dolejší: Nebylo by nic divného, kdyby ANO začaly důsledkem jednání o vládě klesat preference Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

  1. O2 stoupl do března zisk o tři procenta

    Byznys ·

    Operátor O2 zvýšil v prvním čtvrtletí čistý zisk o 3,4 procenta na 1,3 miliardy korun. Konsolidované výnosy zůstaly meziročně na stejné výši 9,2 miliardy korun. Firma …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.