Dolejší: Komunisté napínají Babiše, aby si uloupli ještě nějakou funkci

Nový český premiér Andrej Babiš nemůže ani nadále sehnat podporu pro svou menšinovou vládu. Výjimkou jsou komunisté, kterým v uvozovkách platí za to, že jej v budoucnu podpoří. To se ovšem ještě nestalo. Podle reportéra Seznam Zprávy Václava Dolejšího, tak komunisté vyčkávají, jestli jim Babiš nepřidělí ještě nějakou další funkci. 

Pro KSČM jde o nevídanou situaci. V letošních parlamentních volbách totiž získali něco málo přes sedm procent a dosáhli tak vůbec nejhoršího výsledku v polistopadové a celkové historii strany. I navzdory tomu ovšem dostali v Parlamentu velmi lukrativní křesla.

Získali křeslo místopředsedy Poslanecké sněmovny. Mají post předsedkyně rozpočtového výboru a funkci mandátového a imunitního výboru. Aby toho nebylo dost, tak ještě usilují o křeslo pro Zdeňka Ondráčka, který si brousí zuby na post komise, která kontroluje Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS).

„Ondráček, který mlátil studenty během Palachova týdne v lednu 1989, by se měl stát tím kontrolorem kontrolorů, kteří kontrolují policii. On by měl dohlížet na to, jestli policejní inspekce správně vyšetřuje to, zdali policie někoho nemlátí nebo podobně. To je ohromný paradox,“ řekl Dolejší.

Na vše by se dalo zapomenout, kdyby Ondráček svých činů litoval. Tomu tak ovšem není. Zdá se totiž, že na svoji činnost je dodnes hrdý. 

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky s reportérem portálu Seznam Zprávy Václavem Dolejším. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Dolejší: Komunisté napínají Babiše, aby si uloupli ještě nějakou funkci Foto: ČTK/Doležal Michal: Český premiér Andrej Babiš

reklama

Další články

  1. 10 nejlépe placených sportovců všech dob

    Byznys ·

    Pro většinu smrtelníků představuje sport převážně činnost pro regeneraci a určité odpočinutí od běžné práce. Mezi lidmi jsou ale i jedinci, kteří vydělali díky svému s…

  2. Kongres schválil rozsáhlou Trumpovu reformu

    Byznys ·

    Kongres Spojených států ve středu schválil rozsáhlou daňovou reformu prezidenta Donalda Trumpa. Návrh již v úterý přijala Sněmovna reprezentantů, Senát ale kvůli proce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.