Dolejší: Dokáže Zeman setřít nálepku člověka, který už úplně nezvládá funkci prezidenta?

Poradci prezidenta České republiky se Miloše Zemana snaží přesvědčit, aby nevyzdvihoval svůj dobrý zdravotní stav s ohledem na svůj nekvalitní životní styl. Zeman se totiž podle reportéra portálu Seznam Zprávy Václava Dolejšího chlubí tím, že je zdraví i navzdory kouření a popíjení alkoholu. To mu ale na preferencích nepřispívá. Díky své kondici totiž získal nálepku člověka, který už ne vždy zvládá funkci prezidenta. 

Na Zemanově chování je patrné, že se snaží ze sebe setřít nálepku člověka, který už úplně nezvládá funkci prezidenta. V rozhovorech na televizi Barrandov pravidelně a urputně připomíná svoji skvělou zdravotní kondici. Nedávno například řekl, že byl na vyšetření CT a řekl si o papír se všemi nemocemi. Zpráva byla podle jeho slov prázdná a tedy bez jakýchkoli nemocí.

„On tak úplně prázdný být nemohl, protože jak víme, tak prezident má cukrovku a pak má tu neuropatii, kdy má necitlivé nervy s chodidlem,“ řekl Dolejší na rádiu Zet.

Zeman rovněž řekl, že proti němu je vedena ze strany soupeřů nekalá politická kampaň. Doslova pak podle Zemana političtí rivalové upozorňují na to: „On je invalida, jeho nevolte“.

V očích potenciálních voličů je zdravotní kondice budoucího prezidenta zcela určitě důležitá. Je to logické. Prezident totiž reprezentuje zemi navenek. Situace se ale v současnosti změnila. Již to není takový dominantní muž, který dokáže všechny porazit.

„Najednou když ho voliči vidí, že nedokáže vstát ze židle nebo dojít pár metrů, třeba pomocí bodyguardů, tak najednou v očích lidí není silný hráč, který ostatní bude porážet,“ sdělil Dolejší.

Další nespornou nevýhodou Zemana je neustálé chválení svého životního stylu. Tento problém si uvědomují i samotní poradci současného prezidenta České republiky.

„Posluchači určitě vědí, že se na různých mítincích nebo v televizních rozhovorech chlubí tím, kolik dokáže vypít jakého alkoholu, kolik toho dokáže vykouřit a navzdory tomu všemu nemá ještě rakovinu plic. A tím vším se chlubí. Propaguje, že má raději zeleninu, která projde přes transformační mezičlánek, který se jmenuje prase a podobně,“ uvedl Dolejší.

Otázkou je, jak na tyto skutečnosti budou reagovat samotní voliči. Zeman si již díky svému chování ovšem získal nálepku člověka, který ne za každé situace zvládá roli prezidenta. 

Dolejší: Dokáže Zeman setřít nálepku člověka, který už úplně nezvládá funkci prezidenta? Foto: yakub88 / Shutterstock.com: Prezident České republiky Miloš Zeman

reklama

Další články

  1. Liftago se chystá expandovat do zahraničí

    Byznys ·

    Česká technologická firma Liftago, zabývající se zprostředkováním taxislužby, chystá expanzi do zahraničí. Bude tak moct učinit díky investici společnosti Incomming Ve…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.