Dolar se propadl na měsíční minimum, na trh se vrací ochota riskovat

Americký dolar v úterý na devizovém trhu oslabuje a vůči koši měn se dostal na měsíční minimum. Jedním z důvodů je nově dojednaná dohoda o volném obchodu mezi USA a Mexikem, kvůli níž se na trh vrátila větší ochota riskovat.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, krátce před 16:00 SELČ ztrácel 0,3 procenta na 94,47 bodu. Euro k dolaru přidávalo 0,4 procenta na 1,1740 USD, zatímco britská libra k dolaru měla k dobru 0,2 procenta na 1,2922 USD. Dolar k japonskému jenu pak stagnoval kolem 111,04 JPY.

Spojené státy a Mexiko se v pondělí dohodly na přepracování Severoamerické dohody o volném obchodu (NAFTA). Součástí dohody není Kanada, která ale má zájem jednat.

"Ta dohoda navozuje dojem, že americkému prezidentovi se nyní v obchodní válce moc nechce dělat problémy. Naopak se snaží, aby z rizika obchodní války doma ukázal konstruktivní výsledky," uvedla analytička Esther Reicheltová ze společnosti Commerzbank.

Libra k euru oslabuje, částečně kvůli potížím kolem brexitu, a spadla na nejnižší úroveň od začátku roku. Francouzský premiér Édouard Philippe totiž požádal své ministry, aby připravili mimořádná opatření pro případ, že dohody o odchodu Británie z EU nebude dosaženo. Libra vůči euru tak ztrácela 0,2 procenta na 1,1015 eura.

 

 

Zdroj: ČTK

Dolar se propadl na měsíční minimum, na trh se vrací ochota riskovat Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Toyota investuje do Uberu stovky milionů dolarů

  Byznys ·

  Japonská automobilka Toyota investuje 500 milionů dolarů (11 miliard korun) do provozovatele alternativní taxislužby Uber Technologies. Investice je součástí plánu na …

 2. Ďábelsky dobrá uzenina z libereckého kraje

  Komerční sdělení ·

  Liberecký kraj s malebnou krajinou proslul především bižuterií a sklářstvím. Najdeme zde také řadu architektonických památek, jako je unikátní dřevěný kostelík sv. Mik…

 3. Čína by mohla zrušit politiku jednoho dítěte

  Společnost ·

  Čína směřuje podle všeho k úplnému zrušení omezení porodnosti. Vyplývá to z připravovaného nového občanského zákoníku, který má schválit tamější parlament v roce 2020 …

 4. Apple představí tři nové iPhony

  Tech ·

  Americká společnost Apple se chystá v brzké době uvést na trh tři nové telefony. Přístroje budou mít bezrámečkový design a lišit se budou cenou, vlastnostmi i rozměry.…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.