Dolar roste pátý den v řadě, pomáhá naděje na zvýšení sazeb v USA

Americký dolar včera pátým dnem v řadě roste ke koši hlavních světových měn. Reaguje tak na možnost, že americká centrální banka (Fed) by v letošním roce mohla dvakrát zvýšit úrokové sazby.

Dolarový index, který sleduje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, včera před 18:30 vykazoval nárůst o zhruba 0,12 procenta na 96,161 bodu. Dolar by tak mohl zaznamenat nejdelší šňůru zisků za necelý rok a první týdenní nárůst za poslední měsíc.

Euro k dolaru se ve stejnou dobu pohybovalo beze změn na 1,1182 dolaru. Dolar k japonskému jenu přidával 0,3 procenta na 112,695 JPY.

Prezident Federální rezervní banky v St Louis James Bullard včera prohlásil, že další zvýšení úrokových sazeb v USA „nemusí být daleko“. Již ve středu přitom řekl, že ke zvýšení sazeb by banka mohla přikročit už v dubnu. Ve prospěch dalšího zvyšování sazeb se během týdne vyjádřili i další američtí činitelé.

Fed v prosinci poprvé za devět a půl roku zvýšil základní úrokovou sazbu z minima blízko nule, na kterém byla sedm let. Minulý týden naznačil, že se zvyšováním úroků letos nebude spěchat.

 

 

Zdroj: ČTK

Dolar roste pátý den v řadě, pomáhá naděje na zvýšení sazeb v USA Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.