Do USA míří vysoký severokorejský činitel

Bývalý šéf severokorejské tajné služby Kim Jong-čchol, který nyní řídí agendu vztahů s Jižní Koreou, míří přes Peking do Spojených států. V úterý to uvedla jihokorejská agentura Jonhap s tím, že návštěva USA se pravděpodobně týká přípravy možného setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa s vůdcem KLDR Kim Čong-unem.

Jonhap o cestě Kim Jong-čchola do USA spekulovala již dříve s tím, že by se v americké metropoli měl setkat s ministrem zahraničí Mikem Pompeem. Reuters poznamenal, že takováto návštěva by byla dalším důkazem toho, že přípravy na summit pokračují.

Americký prezident sice minulý týden konání summitu zrušil, ale takřka ihned opět připustil, že by se 12. června v Singapuru přece jen mohl uskutečnit.

V Singapuru by se v úterý měly podle Jonhapu sejít zástupci USA a KLDR, aby před vrcholnou schůzkou projednali otázky bezpečnosti a protokolu. Mezitím také jedná americká delegace se severokorejskou stranou v Pchanmundžomu na hranicích mezi Severní a Jižní Koreou.

 

 

Zdroj: ČTK

Do USA míří vysoký severokorejský činitel Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Coca-Cola zahájí v Praze výrobu mléka pro Evropu

    Byznys ·

    Nápojářská firma Coca-Cola HBC ČR a Slovensko v úterý otevřela v pražských Kyjích dvě zmodernizované linky za více než 300 milionů korun. Bude nově vyrábět nápoje rost…

  2. Mánesův most se poprvé v historii otevře kultuře

    Komerční sdělení ·

    Na pražském Mánesově mostě se poprvé v historii uskuteční kulturní akce. V sobotu 2. června se přímo na mostě koná oslava sousedství mezi Čechy a Němci. Namísto aut a …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.