Do Středočeského kraje na tradiční kysané zelí

Středočeský kraj se rozkládá v samotném srdci České republiky. Množství protékajících řek dotváří spolu s řadou CHKO romantický charakter kraje. Region je však bohatý i na historické a kulturní dědictví. Především Kutná hora s chrámem sv. Barbory a stříbrnými doly je jedním z klenotů naší historie, který stojí za to navštívit.

O několik kilometrů dál by vaše kroky měly vést k dalšímu z klenotů, ke Starokolínskému kysanému zelí z firmy Baše a spol., která se nachází ve Starém Kolíně v ulici Na Kačině.

Rodinná firma se stoletou historií se na výrobu kysaného zelí přímo specializuje a poctivý přístup se zdaleka vyplácí. Jejich kysanému zelí s typickou vůní a slanokyselou chutí se v letošním roce podařilo zvítězit v soutěži Regionální potravina Středočeského kraje.

Chutný výlet pak nejlépe zakončíte relaxací, například ve Vodním světě v Kolíně, kde každý najde to pravé pro svůj odpočinek.

 

 

Zdroj: Youradio news

Do Středočeského kraje na tradiční kysané zelí Foto: Regionální potravina

reklama

Další články

 1. Při nehodě autobusu v Bulharsku zahynulo 15 lidí

  Společnost ·

  Při nehodě autobusu v Bulharsku v sobotu zahynulo 15 lidí a dalších 27 jich utrpělo zranění. Oznámila to mluvčí bulharského ministerstva zdravotnictví. Policie podle a…

 2. USA kritizovaly EU za finanční pomoc Íránu

  Společnost ·

  Spojené státy v pátek zkritizovaly rozhodnutí Evropské unie poslat Íránu finanční pomoc v hodnotě 18 milionů eur (462 milionů Kč), aby se Teherán mohl vyrovnat s ameri…

 3. Do Pardubického kraje nejen na perník

  Komerční sdělení ·

  Pardubický kraj formuje příroda polabí i hor. Díky vysokému počtu vodních zdrojů je skvělým místem pro vodní sporty nebo koupání. Po cestě z Žamberku, kde můžete obdiv…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.