Do Pardubického kraje nejen na perník

Pardubický kraj formuje příroda polabí i hor. Díky vysokému počtu vodních zdrojů je skvělým místem pro vodní sporty nebo koupání. Po cestě z Žamberku, kde můžete obdivovat půvab krajiny z Tyršovy rozhledny, natrefíte na krásné město Letohrad.

V tomto městě nechte své kroky směřovat do Letohradské pekárny, kde pečou vynikající Žitný chléb, který zvítězil v soutěži Regionální potravina Pardubického kraje za rok 2017.

Pekárna zde podle tradičních receptur peče od roku 1992 a zakládá si především na pečlivém výběru kvalitních surovin a dodavatelů. Žitný chléb zde pečou tradičním řemeslným způsobem.

Má typicky tmavou barvu střídky a povrch je poprášen moukou. Kynutí v ošatkách pak zanechá typickou kresbu na povrchu. Výlet pak můžete zakončit v nedalekém letním aquaparku v Ústí nad Orlicí.

Na rozsáhlé venkovní ploše zde najdete celou řadu vodních atrakcí a relaxačních zařízení. (počet znaků 884 včetně mezer)

 

Zdroj: YR News

Do Pardubického kraje nejen na perník Foto: Regionální potravina

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.