Do španělské Ceuty proniklo z Maroka na 100 uprchlíků

Přes sto uprchlíků proniklo ve středu ráno z Maroka do španělské enklávy Ceuta. Ta leží na severním pobřeží Afriky. Španělská policie poté na twitteru uvedla, že sedm jejích členů utrpělo popáleniny od kyseliny či nehašeného vápna. Stalo se tak ve chvíli, když se snažili migrantům zabránit v překonání plotu. Informaci zveřejnila list La Vanguardia. Došlo rovněž ke zranění migrantů. Bariéra je totiž zakončena ostnatým drátem.

Incident se stal ráno kolem deváté hodiny místního času na stejném místě, kudy před měsícem proniklo do Ceuty z marockého území asi 600 migrantů. I oni tehdy překonali dvojitý, šest metrů vysoký plot zakončený ostnatým drátem a někteří z nich útočili na policisty nehašeným vápnem, které může způsobit těžké popáleniny.

Migranti, kteří podle španělských médií pocházejí ze subsaharské Afriky, po překonání plotu ve středu zamířili do dočasného centra pro imigranty. Kolem něj jsou postaveny stany, protože všichni se do něj už nevejdou.

 

 

Zdroj: ČTK

Do španělské Ceuty proniklo z Maroka na 100 uprchlíků Foto: ČTK/EFE/Reduan

reklama

Další články

  1. Česko si připomene oběti okupace z roku 1968

    Společnost ·

    Lidé na území celé České republiky si v úterý připomenou výročí 50 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy. Událost v srpnu 1968 ukončila naděje na "socialismus s lidsko…

  2. Trump se opřel do měnové politiky Číny a EU

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump v rozhovoru s agenturou Reuters se osočil vůči Evropské unii a Číně a obvinil je z měnových manipulací. K tomu dodal, že se mu nezamlou…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.