Do kraje kopců a vrchovin za nejlepším česnekem

Krajinu Zlínského kraje tvoří převážně kopce, pahorkatiny a vrchoviny, ale přitom půda zůstává úrodná. Najdete zde vinařská údolí, historické památky i odkaz Tomáše Bati. Vaši návštěvu si zaslouží Zlínská Zoo, kterou navštíví více než 600 tisíc lidí ročně.

výjimečné architektonickým stylem a slavnými filmovými ateliéry. Jen o pár kilometrů dál v obci Doubravy se pěstuje jeden z nejlepších česneků v našich krajích, a to v rodinné farmě Jana Janči Česnek Janča.

Zkušenosti z pěstování česneku se léta dědí z generaci na generaci, což je předpokladem pro výrobu kvalitních produktů. Při sklizni se nepoužívá mechanizace, takže paličky nejsou poškozovány.

I díky tomu získal česnek z farmy pana Janči první místo v soutěži Regionální potravina Zlínského kraje za rok 2017. Pokud máte rádi poctivou a výraznou chuť, neváhejte ochutnat tento domácí česnek.

 

 

Zdroj: YR News

Do kraje kopců a vrchovin za nejlepším česnekem Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Fed by mohl brzy zvýšit základní úrokové sazby

    Byznys ·

    Americká centrální banka (Fed) naznačila, že by v září mohla přistoupit k dalšímu zvýšení základní úrokové sazby, pokud se ekonomika bude vyvíjet podle očekávání. Vypl…

  2. Výrobce telefonů Xiaomi se vrátil k zisku

    Byznys ·

    Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi v rámci druhého čtvrtletí hospodařil s čistým ziskem 14,63 miliardy jüanů (47,4 miliardy Kč). Oproti tomu ve stejném období loň…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.