Do kontaktu s novičokem se podle Mayové mohlo dostat až 130 lidí

Armádnímu jedu novičok mohlo být v souvislosti s otravou bývalého dvojího agenta Sergeje Skripala na jihu Anglie vystaveno přes 130 lidí. Informaci v pondělí zveřejnila britská premiérka Theresa Mayová.

„Soudíme, že v Salisbury mohlo být potenciálně vystaveno této nervové látce přes 130 osob,“ uvedla Mayová v prohlášení předaném parlamentu.

Šéfka vlády také upozornila, že Británie disponuje informacemi, že Rusko v posledních deseti letech zkoumalo způsoby, jak přepravovat nervové látky, pravděpodobně za účelem vraždění. Dodala, že Rusko krylo používání chemických zbraní v Sýrii tamějším režimem prezidenta Bašára Asada.

Rusko popírá, že by stálo za útokem na Sergeje Skripala a jeho dceru v jihoanglickém Salisbury ze 4. března. Skripal v minulosti působil v ruské vojenské rozvědce a přešel do služeb britské tajné služby.

 

 

Zdroj: ČTK

Do kontaktu s novičokem se podle Mayové mohlo dostat až 130 lidí Foto: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock: Theresa Mayová

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.