Do evropského projektu Noc divadel se zapojí 120 divadelních souborů

Třetí listopadovou neděli, tedy 15. listopadu, proběhne podle tradice nastavené z předešlých ročníků evropská Noc divadel, jíž se v Česku letos zúčastní 120 souborů. V nočních, ale i dopoledních hodinách nabídnou divadla program ve formě workshopů, seminářů, představení, autorských čtení, ale i prohlídek zákulisí a dalších zážitků.  

Na rozdíl od Muzejní noci či Noci literatury není noční provoz divadla nic neobvyklého, ale podobně jako tyto projekty se snaží i Noc divadel české veřejnosti nabídnout kulturní vyžití a zviditelnit jednotlivé divadelní scény a české divadlo obecně. 

Do programu koordinátoři vzhledem k nedávnému českého herce a dramatika Pavla Jandovského zapojili výstavu k uctění jeho památky.

Zakladatelem této divadelní události je chorvatské Dětské divadlo Dubrava, které přišlo v říjnu 2008 s akcí nazvanou Noc Kazališta, při které se odehrálo 6 divadelních her doplněné o bohatý doprovodných program. O rok později již akci zaštítilo Ministerstvo kultury a posunulo se na národní úroveň. Roku 2010 zakladatelé oslovili i ostatní evropské státy a akce se tak konala v sedmi zemích, mimo jiné i na Slovensku.

 

Zdroj: ČTK, nocdivadel.cz

Do evropského projektu Noc divadel se zapojí 120 divadelních souborů Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.