Dny Jeruzaléma v Praze: současné umění, přednášky i gastronomie

Druhý ročník festivalu Dny Jeruzaléma v Praze proběhne od 18. do 20. 6. na pražské Náplavce, lodi Tajemství bratří Formanů a na Střeleckém ostrově. Představí současnou jeruzalémskou tvorbu od tance a hudby, až po kulinářské umění.

„Festival, jenž navazuje na Dny Prahy v Jeruzalémě, je svým rozsahem, šíří záběru a žánrovou pestrostí zcela výjimečný. Jedná se zároveň o jedinou takto reprezentativní a ucelenou přehlídku jeruzalémské kultury za hranicemi Izraele,“ píše se na oficiálním webu festivalu.

Během festivalu vystoupí například kapely Betty Bears, Garden City Movement, The Angelcy nebo saxofonista Elad Gellert. V rámci programu se budou promítat filmy City Diary či Footsteps in Jerusalem. Blízkovýchodní kuchyni na Náplavku přivezou palestinský šéfkuchař Kamel Hashlomon a jeho izraelský kolega Ilan Garousi

Návštěvníci se mohou těšit také na přednášky o izraelské kuchyni, módě či na lekci hebrejštiny. V rámci festivalu proběhnou i dvě výstavy. Na všechny součásti festivalu je vstupné zdarma.

Zdroj: Dnyjeruzalemavpraze.cz

Dny Jeruzaléma v Praze: současné umění, přednášky i gastronomie Foto: Dnyjeruzalemavpraze.cz

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.