Dny evropského filmu se zaměří na problém xenofobie

Dvaadvacátý ročník filmového festivalu Dny evropského filmu zahájí nový německý snímek Jsme mladí. Jsme silní , který zachycuje rasové nepokoje, které před více než dvaceti lety zachvátily Německo. Klade si tak za cíl upozornit na přetrvávající problém xenofobie, který v Evropě v posledních dnech sílí.

Na festivalu, který budou v týdnu od 9. do 16. dubna hostit pražská kina Lucerna a Světozor, se představí na 40 evropských filmů rozdělených do šesti sekcí. Reflektovat aktuální problémy ve společnosti bude sekce K VĚCI, připravená ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR. Letos bude klást důraz na vzdělávání a pomoc rozvojovým oblastem světa. I zde se ovšem promítne tématika xenofobie. V sekci se mimo jiné představí úspěšný snímek z mezinárodního festivalu v Benátkách s názvem Moje třída - italský film ze školního prostředí o vzdělávání imigrantů.

Na své si ale přijdou i příznivci dokumentárních filmů nebo komedií. Diváci budou moci zhlédnout například chorvatskou černou komedii Kovbojové nebo debut maďarské režisérky Virág Zomborácz Další život mého otce, o muži, jemuž se zjevuje jeho mrtvý otec.

Z Prahy se festival přesune mezi 17. a 20 dubnem do Brna. Ozvěny se pak uskuteční v Boskovicích, Jablonci nad Nisou, Hradci Králové, Havířově a Plzni. 

 

 

Zdroj: eurofilmfest.cz

Dny evropského filmu se zaměří na problém xenofobie Foto: eurofilmfest.cz - film Jsme mladí. Jsme silní

reklama

Další články

  1. BlackBerry se po třech letech vrátil k zisku

    Byznys ·

    Výrobce telefonů BlackBerry se ve čtvrtém čtvrtletí po více než třech letech vrátil k zisku. Jeho příjmy však stále klesají. Čistý zisk za tři měsíce do konce února či…

  2. Ceny ropy rostly kvůli vojenské operaci v Jemenu

    Byznys ·

    Ceny ropy včera vzrostly o téměř pět procent. Reagovaly tak na zahájení válečné operace Saúdské Arábie a jejích spojenců proti šíitským povstalcům v Jemenu. Zemí totiž…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.