Dánsko bude mít jako první na světě „technologického velvyslance“

Dánsko jmenuje jako první na světě technologického velvyslance. Tento krok podtrhuje rostoucí význam technologického sektoru pro dánskou ekonomiku. „V budoucnu budou naše bilaterální vztahy se společností Google stejně důležité jako ty, které máme s Řeckem,“ řekl tamní ministr zahraničí Anders Samuelsen. Informoval o tom server americké televize CNN.

Samuelsen popsal úsilí dánské vlády na posílení vztahů s největšími světovými technologickými společnostmi jako „TechPlomacie“. Úkolem technologického velvyslance pak bude vykonávat obdobné povinnosti k jiným dánským velvyslancům, bude také jednat jménem státu. Podle Samuelsena bude on nebo ona mluvit s technologickými společnostmi o otázkách, jako je bezpečnost dat a soukromí.

„Na druhou stranu, je tu samozřejmě otázka, kam vložit další investice. Doufáme, že se nám podaří přesvědčit tyto společnosti, aby investovaly v Dánsku,“ dodal.

Některé velké společnosti už na tom pracují. Zrovna společnost Facebook minulý týden oznámila, že vybuduje v třetím největším dánském městě Odense datové centrum o rozloze 55,000 metrů čtverečních. Tato investice je v Dánsku velmi vítána. Podle tamní vlády jsou pouze 1 % společností v Dánsku zahraniční firmy. Jsou ale odpovědné za 20 % všech dánských pracovních míst.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

 

 

Dánsko bude mít jako první na světě „technologického velvyslance“ Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Trump stojí za NATO, uklidňovala Mayová

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump stoprocentně stojí za Severoatlantickou aliancí (NATO), která je podle něj základem společné obrany. Novinářům to řekla britská premiér…

  2. Amazon pomalu ztrácí Indii

    Byznys ·

    Největší světový e-shop Amazon má problémy se svým obchodováním na jednom z nejrychleji rostoucích trhů na světě. Firma naráží na rozčilení indické veřejnosti kvůli pr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.