Dnes se rozšiřuje přenesená daňová povinnost u DPH

Počínaje dnešním dnem se rozšíří přenesená daňová povinnost (takzvaná reverse charge) například o dodání mobilních telefonů, mikroprocesorů, herních konzolí a některých plodin. U přenesené daňové povinnosti nepřiznává DPH při poskytnutí služeb nebo dodání zboží prodejce ale odběratel. Cílem reverse charge je zamezit podvodům.

Nyní se tento režim používá například při dodání některých druhů odpadů, při poskytnutí stavebních nebo montážních prací nebo u obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů.

Opatření se bude dále rozšiřovat. Od letošního září se přenesená daňová povinnost bude uplatňovat u cukrové řepy a od ledna 2016 bude platit při dodání nemovité věci plátci DPH.

Opatření vychází z novely zákona o dani z přidané hodnoty, která začala platit od ledna letošního roku. Novela mimo jiné ponechala limit pro povinnou registraci k dani na jednom milionu korun a od ledna 2016 zavádí kontrolní hlášení pro DPH, tedy soupisy daňových dokladů k jednotlivým položkám daňového přiznání.

 

 

Zdroj: ČTK

Dnes se rozšiřuje přenesená daňová povinnost u DPH Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. IBM investuje 3 miliardy dolarů do internetu věcí

    Byznys ·

    Americká technologická společnost IBM oznámila, že založí novou divizi zaměřenou na internet věcí. V následujících čtyřech letech do ní vloží tři miliardy dolarů. Chce…

  2. McDonald's otestuje v Německu a USA dvě novinky

    Byznys ·

    Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's bude v několika provozovnách v Německu a USA testovat dvě novinky. V Německu chce začít nabízet roznášení…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.