Dnes končí takzvané polopřevody, úředně zanikne až 700 tisíc automobilů

Dnes končí majitelům automobilů možnost mít vůz v takzvaném polopřevodu. Automobily odhlášené původním majitelem, ale nepřihlášené tím novým, není možné od července v České republice provozovat. Z toho důvodu budou muset být zlikvidovány nebo odstraněny z komunikací. Opatření se dotkne až 700 tisíc aut.  

Počet aut v polopřevodu klesl od dubna o přibližně 60 tisíc. Majitelé dosud nepřihlášených aut většinou nechali návštěvu úřadů na poslední chvíli, uvedlo koncem minulého týdne ministerstvo dopravy.

Přestože vozidla od července nesmějí na silnice, jejich majitelé za ně stále budou mít povinnost platit povinné ručení, pokud je fyzicky nezlikvidují. Zároveň s tím budou pojišťovny účastníkům dopravních nehod z tohoto povinného ručení vyplácet škody, které mohou vzniknout provozem těchto vozidel.

Sankce za provoz administrativně zaniklých vozidel hrozí od Policie ČR i správních orgánů, proto je nezbytné provozovaná vozidla v polopřevodu ještě do konce června dohlásit na registru vozidel. V opačném případě musí po 1. červenci majitel vozidla učinit takové kroky, aby vozidlo přestalo být z pohledu úřadů samostatným vozidlem.

Zdroj: ČTK

Dnes končí takzvané polopřevody, úředně zanikne až 700 tisíc automobilů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.