Diskontní obchod Primark zatím americké zákazníky neláká

Irský diskontní prodejce oděvů Primark ve čtvrtek otevřel ve Spojených státech svou první prodejnu. Podle britského listu The Guardian však nebyl zájem o její otevření zdaleka takový, jaký by si manažeři firmy představovali. Když se totiž otevíral Primark v londýnské Oxford Street, přemohly tři tisíce nedočkavců 50 členů ochranky, jen aby se mohli dostat dovnitř. Obchod je oblíbený i v Berlíně. Před otevřením Primarku v Bostonu však stála u vchodu jen hrstka lidí.

Bostonský Primark byl přitom na případný nápor zákazníků dobře připravený. Firma najala u příležitosti otevření prodejny celkem 590 zaměstnanců. Před vchodem nechala seřadit kontrolní zábrany. Ty však nakonec nebyly vůbec potřeba. Podle deníku The Guardian postávalo před vchodem hodinu a půl před slavnostním otevřením prvního amerického Primarku jen jedenáct zákazníků.

John Bason, finanční ředitel Associated British Food, která je mateřskou společností Primarku, řekl, že není znepokojen počtem zákazníků před otevřením obchodu. Tvrdí, že neočekával podobný scénář jako v případě otevření obchodů Primark v Evropě. Doufá ale, že se situace rychle změní a značka v USA poroste. Společnost totiž už ve středu hostila vlivné módní novináře a blogery a doufá, že se informace o otevření obchodu rozšíří na sociálních sítích.

„Nyní to bude Word of Mouth (ústně šířená reklama; pozn. red.), ne tradiční reklama, kterou jsme plánovali v devadesátých letech ve Velké Británii. Nyní to půjde skrze Facebook, Twitter, Instagram a tak dále,“ řekl Bason deníku The Guardian.

Primark je irský oděvní maloobchod provozovaný v několika Evropských zemích včetně Německa, Španělska nebo Nizozemska. Populární je především díky nízkým cenám a modernímu vzhledu jeho zboží.

 

Zdroj: The Guardian, Zet 

 

Diskontní obchod Primark zatím americké zákazníky neláká Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.