Digitální rozhlas má nejlepší kvalitu zvuku, bude mít i varovný systém pro případ terorismu

Digitální zemský rozhlas si nachází na území Evropy stále větší popularitu. Nejvýznamnějším přínosem oproti stávajícímu VKV-FM vysílání je skutečnost, že na jediném kmitočtu lze naladit desítky rozhlasových stanic s rozličnými žánry. Se současným standardem nesrovnatelný je rovněž komfort poslechu. Posluchači digitálního rozhlasu se dočkají i varovného systému před terorismem a katastrofami.   

Počátky rozhlasové digitalizace u nás sahají do roku 2005. Od této doby realizovala příbramská firma TELEKO řadu testovacích provozů. Trvalé vysílání pak spustila o šest let později. V současné době je signálem zemského digitálního rozhlasu DAB pokryta více než polovina obyvatel České republiky.

TELEKO souběžně vyvíjí systém rychlého hlášení pro případy katastrof, terorismu a nebezpečných situací. Konkrétně pak jde o takzvaný TWS – Terrestrial Warning Systém. K tomuto systému okamžitého hlášení budou mít přístup všichni majitelé jakýchkoliv digitálních DAB přijímačů.

Nejvýznamnějším přínosem digitálního rozhlasu oproti stávajícímu VKV-FM vysílání je fakt, že na jediném kmitočtu může posluchač naladit desítky rozhlasových stanic rozličných žánrů, přičemž komfort poslechu je se stávajícím standardem nesrovnatelný. Žádný šum, žádné praskání, přehledné ladění a různé doplňkové textové i vizuální informace, které poslech vaší oblíbené stanice zpestří a zpříjemní.

Většina nových automobilů nabízí rozhlasové přijímače s pásmem DAB. Pro příjem v domácnosti si lze již vybrat z široké nabídky přijímačů v kamenných prodejnách s elektronikou nebo v řadě e-shopů. Výběrové digitální přijímače podporují i příjem Wi-Fi rádií z celého světa nebo streamování vlastní audiotéky z domácího serveru.

 

 

Zdroj: Zet

Digitální rozhlas má nejlepší kvalitu zvuku, bude mít i varovný systém pro případ terorismu Foto: Teleko

reklama

Další články

 1. Zetor loni vyrobil nejméně traktorů od roku 2010

  Byznys ·

  Traktorový trh se potýká s krizí. Důkazem jsou i výsledky brněnské společnosti Zetor tractors. Ta loni vyrobila 3144 traktorů, což znamená meziroční pokles zhruba o 60…

 2. Ještě potrvá, než Tesla vstoupí na indický trh

  Byznys ·

  Indický trh láká nejen internetové společnosti a sociální sítě, ale i automobilový průmysl. Důkazem může být i česká automobilka Škoda Auto, která bude spolupracovat s…

 3. Kajínek je volný, opustil rýnovickou věznici

  Společnost ·

  Nejznámější český vězeň a dvojnásobný nájemný vrah Jiří Kajínek byl dnes propuštěn z rýnovické věznice v Jablonci nad Nisou. Prezident Miloš Zeman mu udělil milost. Še…

 4. Rusko si u WTO stěžovalo na Ukrajinu

  Společnost ·

  Rusko podalo u Světové obchodní organizace (WTO) rozsáhlou stížnost na Ukrajinu. Stěžuje si, že čelí ze strany Ukrajiny velkému množství omezení, zákazů, požadavků a p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.