Devět nejvýstřednějších věcí, kterým věří Elon Musk

Není pochyb, že generální ředitel elektromobilky Tesla a vesmírné společnosti SpaceX Elon Musk je vizionářem - možná tím největším dnešní doby. Některé věci, které říká, ale hraničí až se šíleností. Nejspíš však nelze oddělovat genialitu od výstřednosti. Podívejte se na devět Muskových názorů, které se týkají Marsu nebo umělé inteligence.

  • CHCE ZAČÍT VOZIT LIDI NA MARS V ROCE 2024

Nedávno Elon Musk představil jeho plán na kolonizaci Marsu. „Orbitální setkání Země a Marsu je vždy jednou za 26 měsíců. Jedno bude v roce 2018, další v roce 2020. Myslím, že pokud vše půjde podle plánu měli bychom být schopni začít vozit lidi v roce 2024 s příjezdem v roce 2025,“ řekl.

  • SDÍLEL VIZI MARŤANSKÉ VLÁDY

„Myslím, že nejpravděpodobnější forma vlády na Marsu bude přímá demokracie, nikoliv reprezentativní,“ řekl Musk.

  • NA MARSU CHCE VYTVOŘIT PROSPERUJÍCÍ MĚSTO

Musk chce, aby na rudé planetě bylo vše od „sléváren po pizzerie“.

  • PRVNÍ CESTOVATELÉ NA MARS BY SE PODLE MUSKA MĚLI PŘIPRAVIT NA SMRT

„První cesta na Mars bude velmi nebezpečná,“ řekl Musk. „Riziko úmrtí bude vysoké.“

  • ZEMŘÍT VE VESMÍRU ALE PODLE NĚJ NEMUSÍ BÝT NUTNĚ ŠPATNÉ

„Myslím, že pokud se chystáte vybrat si místo pro smrt, pak Mars asi není špatná volba,“ řekl Musk k tomuto tématu.

  • LIDÉ, KTEŘÍ ODRAZUJÍ OD POUŽÍVÁNÍ AUTONOMNÍCH VOZŮ JSOU ZABIJÁCI

Jeho automobilka Tesla také letos čelila kritice kvůli svému systému autopilota. Kvůli němu totiž mělo dojít k jedné smrtelné nehodě, po níž následovala mediální smršť. „Míra medializace k této věci byla pro mě znepokojivá,“ řekl a dodal, že „je to téměř nic ve srovnání s nedostatkem zájmu sdělovacích prostředků  o 1,2 milión lidí, kteří v USA umírají každý rok při manuálních haváriích.“
„A zamyslete se nad tím, protože pokud píšete negativní článek, který bude odrazovat lidi od používání autonomních vozidel, zabíjíte lidi,“ dodal.

  • JE VÍCE PRAVDĚPODOBNÉ NEŽ NEPRAVDĚPODOBNÉ, ŽE ŽIJEME V SIMULACI NEŽ VE SKUTEČNÉ REALITĚ

„Je tu šance miliarda ku jedné, že žijeme v realitě,“ řekl. Podle něj by i měli doufat, že žijeme v simulaci. Jinak může dojít ke katastrofě, která by civilizaci mohla jednoduše vymazat. 

  • LIDÉ UŽ JSOU NYNÍ KYBORGOVÉ

Musk řekl, že naše schopnost být digitálně přítomen prostřednictvím e-mailu a sociálních médií nám dává „superschopnosti“, jaké má kyborg. „Máme více moci, než měl prezident Spojených států před 20 lety,“ řekl . „Můžete odpovědět na jakoukoliv otázku, můžete mít videokonferenci s kýmkoliv a kdekoliv. Můžete posílat zprávy milionům lidí okamžitě. Prostě dělat neuvěřitelné věci.“

  • UMĚLÁ INTELIGENCE JE NAŠÍ NEJVĚTŠÍ HROZBOU

„Stále více se přiklání k názoru, že by měl existovat nějaký regulační dohled, možná na národní a mezinárodní úrovni, jen aby se ujistil, že nebudeme dělat něco velmi hloupého. S umělou inteligencí přivoláváme démona,“ řekl. 

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

 

 

Devět nejvýstřednějších věcí, kterým věří Elon Musk Foto: Flickr.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.