Devět měst, ve kterých se vám život nejvíce prodraží

Ekonomická skupina Economist Intelligence Unit (EIU) každý rok vydává žebříček měst, ve kterých se žije nejdráže nebo naopak nejlevněji. V seznamu se zohledňují faktory jako ceny potravin, ceny paliva a průměrné mzdy. Koukněte se, kde by se vám život prodražil. Ve více než polovině případů byste nemuseli opustit Evropu.

9) SOUL, Jižní Korea

Město se oproti loňsku posunulo nahoru a to zejména kvůli vysokým nákladům na nákup oblečení a drahým službám. Podle EIU se náklady na život v Soulu pohybují na stejné úrovni, jako v Kodani nebo Los Angeles.

Zdroj: Pixabay.com

8) KODAŇ, Dánsko

Kodaň si své umístění z letoška zachovalo díky svým vysokým životním nákladům v poměru k tamním platům.

Zdroj: Pixabay.com

7) NEW YORK CITY, Spojené státy americké

„Silnější dolar a lokální inflace dělají New York stále dražším místem,“ uvádí EIU ve zprávě.

Zdroj: commons.wikimedia.org

6) LONDÝN, Velká Británie

Růst mezd v Londýně stagnuje a nedrží krok s inflací a rostoucími cenami nemovitostí. Průměrná cena nemovitosti v Londýně je více než půl milionu liber. Průměrný plat je ale jen něco kolem 30 tisíc liber.

Zdroj: Pixabay.com

5) PAŘÍŽ, Francie

Paříž je jedinou zemí eurozóny v TOP 10. Navzdory slabému euru je žít zde velmi nákladné. Jediné, co lze v Paříži dostat za „rozumnou“ cenu je alkohol a cigarety.

Zdroj: Flickr.com

4) ŽENEVA, Švýcarsko

De facto všechno kolem Ženevy je drahé, uvádí EIU. Dokonce i za rekreační a zábavní aktivity zde zaplatíte hotové jmění. 

Zdroj: sk.wikipedia.org

3) HONG KONG

Honkong se oproti minulému roku vyšplhal o sedm míst vzhůru. Může za to mimořádně vysoká cena tamních nemovitostí a nárůst lokálních životních nákladů.

Zdroj: en.wikipedia.org

2) CURYCH, Švýcarsko

Zrušení intervenčního režimu švýcarského franku vůči euru souvisí i se zvyšováním cen, proto je největší švýcarské město skoro na vrcholu seznamu.

Zdroj: commons.wikimedia.org

1) SINGAPUR

Malý ostrovní městský stát je držitelem titulu nejdražšího města už třetí rok v řadě. Jeho náskok už však není tak výrazný. 

Zdroj: commons.wikimedia.org

 

 

Zdroj: Business Insider, EIU, Zet

 

 

 

Devět měst, ve kterých se vám život nejvíce prodraží Foto: commons.wikimedia.org

reklama

Další články

  1. Devět klíčových faktorů pro to mít práci snů

    Byznys ·

    Člověk žije jenom jednou. Proto by měl trpělivě přemýšlet nad svoji pracovní kariérou. V práci je totiž velkou část svého života a pravidelné očekávání konce směny se …

  2. Belgie dohodu s Kanadou nepodepíše

    Byznys ·

    Belgický premiér Charles Michel oznámil předsedovi unijních summitů Donaldu Tuskovi, že Belgie nyní nemůže podepsat unijní obchodní dohodu CETA s Kanadou. Michel to po…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.