Devět klíčových faktorů pro to mít práci snů

Člověk žije jenom jednou. Proto by měl trpělivě přemýšlet nad svoji pracovní kariérou. V práci je totiž velkou část svého života a pravidelné očekávání konce směny se nezdá být ideálním faktorem, jak se lidem může zdát. Internetový magazín Forbes přináší devět bodů, které vám pomohou získat zaměstnání vašich snů. 

Člověk si musí v zaměstnání najít ideální roli. Je nezbytné, aby cítil, že je právoplatným hráčem týmu a ke značce neodmyslitelně patří. Musí si být vědom toho, že je nenahraditelnou součásti brandu. Svoji firmu musí rovněž velice dobře znát. Dalším nezbytným krokem je tah na branku, jenž vede k dosažení úspěchu.

 

1. Vášeň

Vášeň je palivo. Dává vám energii. Je zapotřebí, abyste vášně propojili s tím, na čem pracujete.

2. Silné stránky

Vaše superschopnosti jsou stavebním kamenem, který vás může posunout do výhodné pozice. Vaše silné stránky jsou zbraně, které předčí protivníky. Cítíte se v těchto věcech pevný v kramflecích a lepší než kdokoli jiný? Tak se nebojte, odlište se od ostatních a vyjděte z davu plného stereotypů.

3. Příležitosti

Podle Forbesu jde o nejnáročnější faktor. Pokud disponujete superschopnostmi, tak musíte ještě získat příležitost na jejich uplatnění v praxi. Problém může spočívat v tom, že podobné dovednosti ovládají i ostatní lidi nebo jednoduše vaše vášeň a nadšení nejsou tak veliké, abyste je byli schopni odhalit veřejnosti.

4. Autentičnost

Buďte sami sebou a na nic si nehrajte. Originalita je vždy nejlepší prvek, který se stává výbornou ingrediencí k budoucímu úspěchu. Pokud se budete přetvařovat, tak nic nezískáte.

5. Diferenciace

Jestliže v ničem nevynikáte, tak jste nahraditelným člověkem. To samé platí i v podnikání. Pokud jste tuctovou značkou, tak nikoho nezaujmete. Na trhu je totiž velké množství totožných alternativ. Snažte se dělat věci správně ale odlišně od ostatních. Vaše odlišnosti z vás dělají jedinečného a nenahraditelného zaměstnance.

6. Relevance

Pokud se chováte autenticky a diferencovaně, ale vaše práce není i přesto v očích vedoucích přesvědčivá, tak kýženého úspěchu nedosáhnete. Nejprve musíte poznat nadřízené a přijít na to jak přemýšlí. Na základě toho je pak můžete zaujmout a poskytnout jim relevantní hodnotu, kterou skutečně vyžadují.

7. Vliv

Dosáhli jste toho, že vás lidé poslouchají, když se dostanete ke slovu? Ptají se vás na otázky a žádají vás o radu? Získání vlivu je taktéž velice důležitý faktor pro dosažení vysněného povolání.

8. Nepostradatelnost

Jste nenahraditelný. Váš šéf si vás váží v takové míře a ví že by se bez bez vás dostala do problémů? Máte pevně pod kontrolou svoji kariéru? Máte vliv v obchodních vztazích? Poté se o své místo nemusíte bát a cesta za vysněným zaměstnáním je zase o něco volnější.

9. Neuvěřitelně šťastný

Na účty vám chodí mraky peněz, máte vliv a vysoké postavení a pracujete pro významnou společnost. Položte si ale základní otázku. Jste opravdu spokojený? Skutečný úspěch totiž podle Forbesu pramení z motivace a inspirace vyplývajících z vaší pracovní náplně. Pokud vám zaměstnání nepřináší úsměv na tváři, tak vám chybí jedna z důležitých příměsí vedoucích k úspěchu. 

 

 

Zdroj: Forbes, Zet

Devět klíčových faktorů pro to mít práci snů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Belgie dohodu s Kanadou nepodepíše

  Byznys ·

  Belgický premiér Charles Michel oznámil předsedovi unijních summitů Donaldu Tuskovi, že Belgie nyní nemůže podepsat unijní obchodní dohodu CETA s Kanadou. Michel to po…

 2. Kolumbie letos zabavila rekordních 300 tun kokainu

  Společnost ·

  Kolumbijským bezpečnostním složkám se letos již podařilo zabavit rekordních 300 tun kokainu. Hodnota zabavené drogy by na černém trhu činila zhruba devět miliard dolar…

 3. Zeman by měl podle Sobotky Bradyho vyznamenat

  Společnost ·

  Prezident Miloš Zeman by se měl podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) zachovat jako státník a vyznamenat Jiřího Bradyho. Jinak bude z letošního 28. října festival hr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.