Devět měst, ve kterých se vám život nejvíce prodraží

Ekonomická skupina Economist Intelligence Unit (EIU) každý rok vydává žebříček měst, ve kterých se žije nejdráže nebo naopak nejlevněji. V seznamu se zohledňují faktory jako ceny potravin, ceny paliva a průměrné mzdy. Koukněte se, kde by se vám život prodražil. Ve více než polovině případů byste nemuseli opustit Evropu.

Mohlo by vás zajímat

9) SOUL, Jižní Korea

Město se oproti loňsku posunulo nahoru a to zejména kvůli vysokým nákladům na nákup oblečení a drahým službám. Podle EIU se náklady na život v Soulu pohybují na stejné úrovni, jako v Kodani nebo Los Angeles.

Zdroj: Pixabay.com

8) KODAŇ, Dánsko

Kodaň si své umístění z letoška zachovalo díky svým vysokým životním nákladům v poměru k tamním platům.

Zdroj: Pixabay.com

7) NEW YORK CITY, Spojené státy americké

„Silnější dolar a lokální inflace dělají New York stále dražším místem,“ uvádí EIU ve zprávě.

Zdroj: commons.wikimedia.org

6) LONDÝN, Velká Británie

Růst mezd v Londýně stagnuje a nedrží krok s inflací a rostoucími cenami nemovitostí. Průměrná cena nemovitosti v Londýně je více než půl milionu liber. Průměrný plat je ale jen něco kolem 30 tisíc liber.

Zdroj: Pixabay.com

5) PAŘÍŽ, Francie

Paříž je jedinou zemí eurozóny v TOP 10. Navzdory slabému euru je žít zde velmi nákladné. Jediné, co lze v Paříži dostat za „rozumnou“ cenu je alkohol a cigarety.

Zdroj: Flickr.com

4) ŽENEVA, Švýcarsko

De facto všechno kolem Ženevy je drahé, uvádí EIU. Dokonce i za rekreační a zábavní aktivity zde zaplatíte hotové jmění. 

Zdroj: sk.wikipedia.org

3) HONG KONG

Honkong se oproti minulému roku vyšplhal o sedm míst vzhůru. Může za to mimořádně vysoká cena tamních nemovitostí a nárůst lokálních životních nákladů.

Zdroj: en.wikipedia.org

2) CURYCH, Švýcarsko

Zrušení intervenčního režimu švýcarského franku vůči euru souvisí i se zvyšováním cen, proto je největší švýcarské město skoro na vrcholu seznamu.

Zdroj: commons.wikimedia.org

1) SINGAPUR

Malý ostrovní městský stát je držitelem titulu nejdražšího města už třetí rok v řadě. Jeho náskok už však není tak výrazný. 

Zdroj: commons.wikimedia.org

 

 

Zdroj: Business Insider, EIU, Zet

 

 

 

Devět měst, ve kterých se vám život nejvíce prodraží Foto: commons.wikimedia.org

reklama

Další články

  1. Devět klíčových faktorů pro to mít práci snů

    Byznys ·

    Člověk žije jenom jednou. Proto by měl trpělivě přemýšlet nad svoji pracovní kariérou. V práci je totiž velkou část svého života a pravidelné očekávání konce směny se …

  2. Belgie dohodu s Kanadou nepodepíše

    Byznys ·

    Belgický premiér Charles Michel oznámil předsedovi unijních summitů Donaldu Tuskovi, že Belgie nyní nemůže podepsat unijní obchodní dohodu CETA s Kanadou. Michel to po…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.