Developerovi Central Group výrazně klesl zisk

Central Group, jeden z největších bytových developerů v Česku, loni meziročně snížil čistý zisk o 17 procent na 934 milionů Kč. Příjmy z prodeje a investic klesly o tři procenta na 5,3 miliardy korun. Důvodem je především dokončení velkého projektu na pražském Žižkově se 700 byty, který přispěl k nadprůměrnému zisku roku 2016. Ve srovnání s výsledkem roku 2015 je loňský zisk vyšší o více než 40 procent, uvedla firma.

"Loňský rok byl pro nás ve znamení rekordních akvizic. Investovali jsme 2,5 miliardy korun a podařilo se nám získat z pohledu rezidenčního trhu několik velmi perspektivních pražských lokalit," řekl šéf Central Group Dušan Kunovský. Firma uvedla, že v letošním roce má připraveno skoro 900 bytů v 11 lokalitách po celé Praze, které postupně zařazuje do prodeje.

Central Group připomněl, že loni v únoru získal pozemek se stávající ubytovnou a kancelářemi naproti Thomayerově nemocnici v Krči, v březnu koupil od skupiny PPF sídlo společnosti Cetin na pražském Žižkově, v dubnu získal areál Tesly Hloubětín na Praze 9 a v létě se dohodl na odkoupení pozemku a kancelářských budov v Olšanské ulici. V intenzivní akviziční činnosti pokračuje podle svého vyjádření firma i letos.

Loni se podle společnosti v prodeji projevil nedostatek bytů na trhu, který v posledních dvou letech vyhnal ceny bytů na pražském trhu o více než 40 procent. "Poptávka tak byla vysokými cenami regulována a prodeje na pražském trhu klesly. Celkem se v Praze prodalo 5500 bytů, což byl meziroční pokles o 20 procent. Central Group jako největší hráč se na trhu podílel pětinou, když prodal 1012 bytů, domů a parcel za více než pět miliard korun," dodala firma.

Skupina Central Group zahrnuje přes 70 firem. Na trhu působí 24 let. Dokončila 155 bytových projektů a prodala více než 14.000 nových bytů, domů a parcel. Zaměřuje se téměř výhradně na Prahu a okolí.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Developerovi Central Group výrazně klesl zisk Foto: Central Group

reklama

Další články

 1. Za rok zmizela polovina nelegálních billboardů

  Byznys ·

  Za rok od zavedení zákazu billboardů v ochranném pásmu silnic a dálnic jich byla podle ministra dopravy Dana Ťoka odstraněna zhruba polovina ze dvou tisícovek. Další n…

 2. Co zatím víme o zřícení mostu v Janově?

  Společnost ·

  Záchranáři nadále pátrají po pohřešovaných poté, co se v úterý zřítil dálniční most v italském městě Janov. Z výšky 45 metrů spolu s v…

 3. Jeff Bezos aneb muž, který dal tvář e-commerce

  Byznys ·

  Kdo je nejbohatší muž moderní historie Jeff Bezos? Jde o člověka, který se zasloužil o vytvoření současné podoby e-commerce. Jde ale také o muže, který riskoval skvělo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.