Developer YIT plánuje postavit 900 bytů mezi pražskými Vysočany a Hloubětínem

Developerská společnost YIT Stavo koupila v Praze na pomezí Vysočan a Hloubětína pozemek pro výstavbu 900 bytů. Uvedl to deník E15. Počtem bytů patří projekt k největším aktuálně připravovaným stavbám v Praze. Výstavba má začít už letos.

Cenu za sedmihektarový pozemek a hotový projekt společnost YIT ani prodávající firma Imos development neuvedly. Podle E15 stál projekt stovky milionů korun a celková investice přijde YIT na několik miliard.

Parcela mezi Kolbenovou ulicí a říčkou Rokytkou se nachází na místě původní prvorepublikové kolonie Čína. Pro YIT Stavo z finské skupiny YIT, která vstoupila na český trh v roce 2008, se jedná o zatím největší projekt v Česku. Posledním přírůstkem v pražském portfoliu firmy byl podle E15 projekt Green Motol o 137 bytech.

Trh s novými byty v Praze v poslední době ožívá. Podle společné statistiky společností Ekospol, Trigema a Skanska Reality lidé loni v Praze koupili 5950 nových bytů, což je meziročně o 18,6 procenta více. Developeři toto oživení využívají. Například Central Group chce v Letňanech postavit domy s více než 700 novými byty, developer Karlín Group plánuje v Modřanech vystavět novou čtvrť s 698 byty a firma Ekospol podle E15 koupila od skupiny CTY projekt na více než 800 bytů v Hostivaři.

 

Zdroj: ČTK, E15

 

Developer YIT plánuje postavit 900 bytů mezi pražskými Vysočany a Hloubětínem Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.