Deutsche Telekom odmítá americké e-mailové servery

Německá telekomunikační společnost Deutsche Telekom po skandálu se sledováním e-mailové a telefonní komunikace v USA odmítá používat americké servery pro zajišťování e-mailových služeb pro klienty. Spoléhat se bude výhradně na ty, které jsou umístěny v Německu a komunikaci chce lépe zabezpečit, protože sledovací aféra amerických tajných služeb Němci otřásla. Informovala o tom agentura Reuters.

Skandál propukl poté, co bývalý externí spolupracovník amerických tajných služeb Edward Snowden v červnu vyzradil podrobnosti o americkém tajném vládním programu na sledování internetu Prism. Skandál vyvolal v USA i v zahraničí obavy z nezákonného špehování a porušování soukromí občanů.

Právě v Německu jde o zvlášť citlivou záležitost, protože jeho občané mají neblahé zkušenosti s odposloucháváním ze strany nacistických i komunistických úřadů.

Deutsche Telekom a jeho partner United Internet, jejichž služby využívají zhruba dvě třetiny všech uživatelů elektronické pošty v Německu, budou nyní veškerá data zpracovávat a uchovávat v Německu. Navíc budou chránit e-mailovou komunikaci svých klientů prostřednictvím kódovacího protokolu SSL, jenž se používá pro zabezpečenou komunikaci s webovými servery.

Zdroj: Reuters

Deutsche Telekom  odmítá americké e-mailové servery Foto: euro.news

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.