Deutsche Bank zkoumá podezřelé transakce svých klientů v Rusku

Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank zkoumá transakce svých klientů v Rusku, podezřelé z praní špinavých peněz. Kontrola se týká dohromady šesti miliard dolarů (148 miliard korun). Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na dobře informované zdroje. Prověřování zahrnuje období od roku 2011 do počátku roku 2015.

Deutsche Bank už 20. května v reakci na příslušné informace tisku potvrdila, že v Moskvě poslala na nucenou dovolenou malou skupinu svých obchodníků, a to až do uzavření interního vyšetřování. Záležitostí se zabýval i německý regulátor finančního trhu BaFin.

Deutsche Bank, BaFin, ani ruská centrální banka nechtěly nejnovější agenturní informace komentovat.

Podle médií existuje podezření, že zákazníci Deutsche Bank prováděli v Moskvě a Londýně určité finanční transakce bez vědomí úřadů s cílem směnit rubly mimo jiné na dolary. Podle německého časopisu Manager Magazin šlo přinejmenším o sumu v řádu stovek milionů dolarů.

Agentura Bloomberg s odvoláním na jeden ze svých zdrojů napsala, že ruská centrální banka loni v říjnu požádala Deutsche Bank o přezkoumání burzovních aktivit některých jejích ruských klientů.

 

Zdroj: ČTK

Deutsche Bank zkoumá podezřelé transakce svých klientů v Rusku Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Řecko sloučí své červnové splátky do jedné

    Byznys ·

    Řecko sloučí všechny červnové splátky do jedné. Řecká vláda to ve čtvrtek oznámila Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF). Do konce měsíce tedy musí zaplatit splátky v cel…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.