Deutsche Bank pravděpodobně propustí desítky tisíc zaměstnanců

Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank pravděpodobně propustí desítky tisíc zaměstnanců, jelikož musí přizpůsobit náklady výrazně slabším příjmům. Umožnit jí to má především modernizace bankovních operací. V rozhovoru pro list Financial Times to jasně naznačil generální ředitel banky John Cryan.

„Zaměstnáváme 97 000 lidí, zatímco většina našich konkurentů polovinu,“ řekl Cryan. Banka v rámci pětiletého plánu restrukturalizace, který přijala koncem roku 2015, se chystá propustit čtyři až devět tisíc osob. Další škrty ve výplatní listině jí pak umožní modernizace technologie, která přinese zefektivnění bankovních procesů. Cryan zdůraznil, že banka je „příliš manuální a tudíž náchylná k chybám“, a to se musí změnit.

Rozsáhlá restrukturalizace zahrnuje propojení divize Postbank s ostatními aktivitami v oblasti drobného bankovnictví a prodej části divize pro správu majetku. Integrace s Postbank by měla přinést úsporu 900 milionů eur. John Cryan v rozhovoru uvedl, že řada klientů by měla být přesměrována k online bankovnictví a že prostor k uzavírání bankovních poboček je nemalý.

Hvězda kdysi největší investiční banky na světě začala hasnout po globální finanční krizi. Deutsche Bank se v posledních letech potýkala s vysokými náklady na řešení právních sporů. Podle údajů agentury Reuters z letošního června tyto náklady od roku 2009 překročily 15 miliard eur (zhruba 384 miliard Kč). Koncem loňského roku se banka například dohodla s americkým ministerstvem spravedlnosti, že zaplatí 7,2 miliardy dolarů kvůli praktikám při prodeji hypotečních cenných papírů před finanční krizí z let 2007 až 2009.

V letošním třetím čtvrtletí banka více než zdvojnásobila čistý zisk na 649 milionů eur z 278 milionů eur před rokem. Během prvních devíti měsíců letošního roku se čistý zisk banky dokonce více než ztrojnásobil na 1,7 miliardy eur. Návratnost vlastního kapitálu (ROTE) ale dosáhla pouhých čtyř procent, a byla tedy hluboko pod střednědobým cílem Deutsche Bank ve výši deseti procent.

 

 

Zdroj: ČTK

Deutsche Bank pravděpodobně propustí desítky tisíc zaměstnanců Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Avast se chystá ke vstupu na londýnskou burzu

    Byznys ·

    Antivirová firma Avast Software, jež sídlí v Praze, plánuje vstoupit na londýnskou burzu. Ta by mohla český podnik ohodnotit až na čtyři miliardy dolarů (88,5 miliardy…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.