Deutsche Bank navýšila kapitál o 8 miliard eur. Penězi pokryje reorganizaci

Největší německá banka Deutsche Bank dnes dokončila navýšení kapitálu o osm miliard eur (213 miliard Kč), jímž chce financovat svou reorganizaci. Banka tak uzavřela již čtvrté navýšení kapitálu od roku 2010. Reorganizace má bance dopomoci k oživení ze dvou let ztrát a problémů a umožnit jí nové investice.

Banka sdělila, že vydala celkem 687,5 milionu akcií po 11,65 eura. Emisní cena nových akcií se pohybovala zhruba třetinu pod aktuální tržní cenou na burze. Stávající akcionáři koupili 98,9 procenta nabídky, zbytek banka prodá na trhu.

Deutsche Bank na počátku března zveřejnila novou strategii, jejíž součástí je burzovní prodej akcií její divize správy majetku a zrušení plánu na prodej divize Postbank. Navýšení kapitálu má pomoci bance posílit její rozvahu po řadě právních sporů, které ji od roku 2012 stály 15 miliard eur, a také uvolní finance pro strategické investice.

Deutsche Bank loni kvůli výdajům na spory a restrukturalizaci zůstala druhým rokem ve ztrátě. Ztratila 1,4 miliardy eur po výpadku z 6,8 miliardy eur v roce 2015.

 

 

Zdroj: ČTK

Deutsche Bank navýšila kapitál o 8 miliard eur. Penězi pokryje reorganizaci Foto: The World in HDR / Shutterstock

reklama

Další články

  1. Ropa zdražuje vlivem americkém útoku na Sýrii

    Byznys ·

    Ceny ropy na světových trzích posilují a v jednu chvíli rostly o více než dvě procenta. Reagují tak na útok Spojených států na vojenskou základnu v Sýrii. Podle severu…

  2. ČNB ukončila intervenční režim

    Byznys ·

    Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes s okamžitou platností ukončila režim devizových intervencí. Informoval o tom mluvčí centrální banky Marek Zeman. Banka tak…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.