Deutsche Bank je blízko urovnání sporu s USA, pokuta může být nižší

Německá bankovní jednička Deutsche Bank by mohla již tento týden uzavřít s ministerstvem spravedlnosti USA dohodu o urovnání sporu o prodeje hypotečních cenných papírů v minulém desetiletí. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na zdroj obeznámený se situací. Podle ní by banka mohla v rámci urovnání zaplatit mnohem méně než 14 miliard dolarů (362 miliard Kč), které Washington původně požadoval.

Jsou dobré vyhlídky na to, že případ bude do Vánoc vyřešen,“ řekl zdroj, který Reuters podrobněji nespecifikoval. Podle něj by dohoda mohla být možná oznámena už ve středu.

Banka od poloviny září bojuje s krizí důvěry kvůli zprávám, že Washington po ní kvůli údajnému klamání investorů požaduje pokutu až 14 miliard dolarů. Akcie Deutsche Bank v dalších dnech a týdnech prudce klesaly. Pokud by banka musela zaplatit mnohamiliardovou sumu, dostala by se do velkých potíží a musela by požádat investory o značnou kapitálovou injekci.

Sumy v řádu miliard dolarů Washington takto získal už od některých velkých amerických bank. Deutsche Bank částku 14 miliard dolarů zaplatit odmítla a s vládou dál jedná.

Podle zdroje by uzavření dohody mohly ještě překazit potíže na poslední chvíli, protože všechny podrobnosti ještě nejsou sjednány. Mluvčí amerického ministerstva spravedlnosti i Deutsche Bank zprávu komentovat odmítli.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Deutsche Bank je blízko urovnání sporu s USA, pokuta může být nižší Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Gazprom čeká letos rekordní vývoz plynu

  Byznys ·

  Ruský plynárenský gigant Gazprom očekává, že v letošním roce vyveze do zemí mimo země bývalého Sovětského svazu 180 miliard metrů krychlových plynu. V pondělí to uvedl…

 2. Letos došlo k nejvíce střetům aut se zvěří

  Společnost ·

  Na silnicích letos došlo skoro k devíti tisícům nehodám srážkou se zvěří, podle statistik je to tedy každá desátá havárie. Tato čísla bohužel ukazují na negativní tren…

 3. Palata: Polská vláda překročila Rubikon

  Společnost ·

  Polsko zažívá největší politickou krizi od roku 1990. Protivládní demonstrace zde začaly v pátek poté, co vládní strana Právo a spravedlnost navrhla omezit novinářům v…

 4. Tipy jak se při pití alkoholu vyvarovat kocovině

  Společnost ·

  Ty pocity nejspíš důvěrně znáte - speciálně v tomto ročním období. Třeštící hlava, sucho v ústech a neustávající pocit nevolnosti, který se nedaří zahnat žádným „zaruč…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.