reklama

Dětská vědecká konference Přírodovědecké fakulty UK chce zvýšit zájem školáků o vědu

Dětská vědecká konference, projekt pražské Přírodovědecká fakulty UK, si klade za cíl rozvíjet zájem o přírodovědné a technické obory mezi školáky. Prezentací projektů se děti učí podat odborné téma tak, aby zaujalo i vrstevníky jiného zaměření. Na čtvrtém ročníku, který se konal minulý víkend, tak bylo možné vidět pitvu srdce nebo praktickou ukázkou fluorescence.

Mohlo by vás zajímat

Na konferenci, kterou hostila pražská Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, přijelo 80 žáků a studentů z celé České republiky. Ti se zde sešli, aby prezentovali vlastní výzkum, často doplněný o praktické experimenty.

Schopnost prezentovat přírodovědná a vědecko-technická témata mezi širším publikem je důležitou součástí vzdělávání, zejména v zahraničí, ale na českých školách se jí nevěnuje podle organizátorů konference dostatek péče.

„V popularizaci vědy jsme v porovnání například s Velkou Británií pouze mírně pokročilí,“ řekla ve Studiu Zet Alexandra Hroncová, vedoucí oddělení vnějších vztahů Přírodovědné fakulty UK, která konferenci pořádá.

Dětská vědecká konference si klade za cíl nejen podpořit zájem mladých lidí o přírodní vědy, ale i ukázat, co přírodovědecká fakulta ve svém oboru dělá. Svým pojetím se akce snaží maximálně přiblížit charakteru a náplni skutečných vědeckých konferencí. Děti vede k samostatné prezentaci projektů v rámci věkových kategorií a disciplín, rodiče jsou z programu vyloučeni.

I v ostatních aspektech se akce snaží přiblížit vědeckým konferencím: malí účastníci dostali konferenční visačky, tašky, místo přestávky na kávu se ale podávalo kakao.

Každoročně je podle Hroncové největší zájem o témata z chemie, fyziky, lidské fyziologie a biologie. Odborná porota vybírá ty nejlepší projekty z každé kategorie, kteří získávají od PřF UK ocenění.

Akci sponzoroval Nadační fond Neuron na podporu vědy, který založil spolumajitel brokerské společnosti RSJ, miliardář a filantrop Karel Janeček.

 

Zdroj: Zet

Dětská vědecká konference Přírodovědecké fakulty UK chce zvýšit zájem školáků o vědu

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.