Desetitisíce lidí demonstrovaly v Madridu proti nízkým platům

Desetitisíce lidí se v neděli v Madridu zúčastnily „pochodu důstojnosti“ na protest proti zaměstnanecké a mzdové politice konzervativní vlády premiéra Mariana Rajoye. Podle agentury AFP demonstranti odsoudili „mizerné pracovní podmínky“ a „malé platy“.  

Manifestanti kritizovali hlavně reformu zákoníku práce přijatou v roce 2012, která uvolnila ruce zaměstnavatelům ve využívání pracovní síly, ale lidi v zásadě zbavila jistoty zaměstnání.

Po sedmi letech hospodářské krize zaznamenalo Španělsko v roce 2014 růst. Jeho míra nezaměstnanosti, která na počátku roku 2013 dosáhla téměř 27 procent, spadla v prvním čtvrtletí letošního roku na 18,7 procenta.

Podle organizátorky akce Silvie Salamancové jsou pracovní nabídky ale jen na dobu určitou a za velmi nízké odměny a špatných pracovních podmínek. Reforma v roce 2012 prudce snížila odstupné za propuštění a umožnila hromadné propouštění i bez závažných ekonomických důvodů.

 

 

Zdroj: ČTK

Desetitisíce lidí demonstrovaly v Madridu proti nízkým platům Foto: Peter Scholz / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. KLDR testovala nový systém protivzdušné obrany

    Společnost ·

    Severní Korea v nedli oznámila, že provedla test nového systému protivzdušné obrany. Na zkoušku dohlížel osobně vůdce KLDR Kim Čong-un, který zároveň nařídil masovou v…

  2. Italský soud zrušil zákaz aplikace Uberu v zemi

    Byznys ·

    Římský soud zrušil svůj zákaz používání aplikace společnosti Uber pro alternativní taxislužbu Uber Black v Itálii. O zákazu soud rozhodl na počátku dubna kvůli žalobě …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.