Deset nejlépe placených žen hudebního světa za rok 2016

Jaké zpěvačky vydělaly za uplynulý rok nejvíce peněz a o jaké šlo částky? Na prvním místě se umístila zpěvačka Taylor Swift, která si letos přišla na 170 milionů dolarů. Největší úspěch své kariéry zaznamenala už v roce 1989, kdy díky své světové tour překonala výdělkem skupinu Rolling Stones. Podívejte se, kdo se ocitl na ostatních příčkách:

Mohlo by vás zajímat

10. Celine Dion

Zdroj: Flickr 

Výdělek: 27 milionů dolarů

Díky svým pravidelným vystoupením v divadle Colosseum v hotelu Caesars Palace v Las Vegas si udržuje post jedné z nejbohatších zpěvaček vůbec.

 

9. Shania Twain

Zdroj: Wikimedia Commons

Výdělek: 27,5 milionů dolarů

Twain je nejlépe placenou ženou v hudebním žánru country. Na žebříčku se udržuje podobně jako Celine Dion díky vystupování v hotelu patřícímu tentokrát řetězci Marriot - Sin City residency v Las Vegas.

 

8. Britney Spears

Zdroj: Flickr

Výdělek: 30 milionů dolarů

Spears si vydělává miliony dolarů díky její show v hotelu Planet Hollywood, který je opět v Las Vegas. Spears rovněž vydala v pořadí svoji 20. vůni prostřednictvím parfémářské společnosti Elizabeth Arden. Ve spolupráci s vývojářskou firmou Glu Mobile také prodává svoji hru na mobilní telefony.

 

7. Jennifer Lopez

Zdroj: Wikimedia Commons

Výdělek: 39,5 milionů dolarů

Lopez má stejně jako přechozí zpěvačky podepsanou smlouvu s hotelem v Las Vegas. K tomu má uzavřené smlouvy s kosmetickou společností L'Oreal, s klenotnictvím Endless Jewelry a má svoji řadu voňavek.

 

6. Katy Perry

Zdroj: Flickr

Výdělek: 41 milionů dolarů

Perry vydělala prostřednictvím jejího pěveckého turné Prismatic World Tour 204 milionů dolarů. Další peníze vydělává díky dohodám s H&M nebo Claire's and Covergirl.

 

5. Beyoncé

Zdroj: Vimeo

Výdělek: 54 milionů dolarů

Beyoncé se dostala na šesté místo díky hudebnímu albu Lemonade. Její světová tour k tomu vydělala přes 250 milionů dolarů.

 

4. Rihanna

Zdroj: Wikimedia Commons

Výdělek: 75 milionů dolarů

Rihanny skladba se umístila 21 krát v řadě žebříčku pěti nejlepších skladeb. Zpevačka tak dohání rekord Elvise Presleyho. Americká zpěvačka má rovněž podepsanou smlouvu s firmami Dior, Puma, Samsung nebo Stance.

 

3. Madonna

Zdroj: Wikimedia Commons

Výdělek: 76,5 milionů dolarů

Aktuální turné Madonně vydělalo 170 milionů dolarů. Za celou svoji kariéru vydělala 1,4 miliard dolarů před zdaněním. Madonna rovněž získává miliony dolarů prodejem parfémů a oblečení.

 

2. Adele

Zdroj: Wikipedia

Výdělek: 80,5 milionů dolarů

Adele dosáhla svých největších výdělků díky prodejům alb a její show. Za pouhé jedno vystoupení vydělala miliony dolarů.

 

1. Taylor Swift

Zdroj: Flickr

Výdělek: 170 milionů dolarů

Swift v rámci její světové tour v roce 1989 vydělala 250 milionů dolarů a překonala tak rekord skupiny Rolling Stones. Rovněž stojí za značkami, jako jsou Keds, Diet Coke a Apple.   

 

 

Zdroj: Forbes, Zet

Deset nejlépe placených žen hudebního světa za rok 2016 Foto: Flickr: Taylor Swift

reklama

Další články

  1. Facebookový stroj na prodeje z reklamy zpomaluje

    Byznys ·

    Americká společnost Facebook varovala, že se její nárůst reklamních příjmů výrazně zpomalí v příštích několika měsících. Po zveřejnění kvartálních výsledků to oznámil …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.