Deset nejhodnotnějších sportovních klubů uplynulého roku

Druhý rok za sebou internetový magazín Forbes označil klub americké Národní fotbalové ligy (NFL) Dallas Cowboys za nejhodnotnější sportovní klub na světě. Jeho hodnota přitom dosahuje na 4,2 miliardy dolarů. Není se přitom čemu divit. Americká NFL je totiž nejvýnosnější ligou planety. Provozní zisk průměrného týmu dosahuje na 91 milionů dolarů (2 miliardy korun). 

I přes odchod nejvýraznějšího fotbalového manažera všech dob sira Alexe Fergusona v roce 2013 setrval klub Manchester United (britská Premier League) na třetím místě žebříčku vůbec nejhodnotnějších klubů planety. Jeho hodnota dosahuje na 3,69 miliardy dolarů (84,9 miliardy korun). Ve fotbalovém světa tak překonal kluby, mezi něž patří například čtvrtá FC Barcelona nebo 5. Real Madrid CF.

Forbes se zaměřil na hodnocení klubů napříč různými sportovními soutěžemi. Mezi nimi figurují fotbalové ligy (Premier League, španělská LaLiga nebo například německá Bundesliga), NFL (Národní fotbalová liga), NHL (Národní hokejová liga), NBA (Národní basketbalová liga) nebo MLB (Baseballová liga). Forbes rovněž hodnotil týmy z motorsportu. Konkrétně pak šlo o Formuli 1 a závody Nascar. 

 

Zdroj: Fobres, Statista, Zet

Deset nejhodnotnějších sportovních klubů uplynulého roku Foto: Wikimedia Commons

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.