Deset nejhodnotnějších firem světa

Nejnovější odhady ohledně nejhodnotnějších značek světa vyhotovené společností Interbrand poukazují na to, že firma Apple je s hodnotou přesahující 184 miliard dolarů nejhodnotnější firmou. Oblasti technologií dominují celkovému žebříčku. Výjimku představují pouze tři firmy. Jednou z nich je nápojářský gigant Coca-Cola. Ta skončila na čtvrtém místě s tržní hodnotou odhadovanou na 70 miliard dolarů. Žebříček ve své infografice znázornil server Statista.com. 

Další dvě firmy, které nespadají do oblasti technologií a umístily se v seznamu nejhodnotnějších firem, jsou Toyota a Mercedes-Benz.

Nejvyšší meziroční nárůst zaznamenala firma Marka Zuckerberga Facebook. Její hodnota stoupla o 48 procent. Další velké posuny představovaly firmy Amazon s 29 procenty a Adobe s 19 %. 

 

Zdroj: Statista

 

Zdroj: Statista, Zet

 

Deset nejhodnotnějších firem světa Foto: TonyV3112 / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Úrokové sazby zůstanou beze změny, rozhodla ČNB

    Byznys ·

    Bankovní rada České národní banky ve středu ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstala na 0,2…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.