Deset nejbohatších "krypto investorů", žebříčku dominují Američané

Většina lidí touží po rychlém zbohatnutí. Internetový magazín Forbes přináší nyní informace o osobách, které využily vhodného času pro investování do kryptoměn. Přestože nefigurují na seznamu nejbohatších lidí světa, tak jejich jmění dohromady odpovídá hrubému domácímu produktu některých zemí, jako jsou například Kambodža, Honduras nebo Kypr. Více se dozvíte v nové infografice od portálu Statista.

Čím se liší tyto “kryptozbohatlíci” od běžných multimilionářů? Především jde o jejich věk. Žádný z nich totiž není mladší šedesáti let. Největšímu "benjamínkovi" této skupiny je 35 let. Konkrétně jde o Briana Armstronga.

Dalším důležitým ukazatelem je země jejich původu. Podle serveru Statista není žádným překvapením, že na seznamu dominují občané USA a Kanady.

V seznamu figuruje ale i generální ředitel firmy Binance Changpeng Zhao. Jak jeho jméno napovídá, tak pochází z Činy. Jeho firma představuje jednu z nejdůležitějších burz s kryptoměnami na světě.

Forbes varuje před tím, že v žebříčku některé osoby mohou chybět. Důvodem může být značně netransparentní prostředí. Forbes uvádí, že je to ale to samé, jako když v roce 1982 spustil žebříček 400 nejbohatších Američanů. Na takto velké bohatství je nicméně důležité poukazovat, nemělo by být totiž skryto za rouškou tajemství. Bohatství v nesprávných rukou může totiž přinést nebezpečí.

Zdroj: Statista

 

 

Zdroj: Forbes, Statista, YRN

Deset nejbohatších "krypto investorů", žebříčku dominují Američané Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.