Deset důvodů, proč úspěšní lidé častěji mění zaměstnání

Změna zaměstnání není snadná. Často se lidé bojí, že jinou práci nenajdou a jejich obavy je nutí zůstávat v zaměstnání, které jim nevyhovuje. Dalším předmětem obav je i nelákavý otisk, který zanechá frekventované střídání pracovních míst na vašem životopise. Internetový magazín Forbes ale přinesl deset důvodů, proč je vhodné po třech až pěti letech zaměstnání vystřídat.

V obchodním světě existují podle Forbesu dva typy společností - pomalé a rychlé. Druhé jmenované se snaží, aby zaměstnanci byli v neustálém pohybu. Není chvíle, kdy by je neučily novým věcem. Díky tomu se snaží udržet krok s rychle se rozvíjející konkurencí. To by mělo být přitom i v zájmu samotných zaměstnanců v případě, že chtějí přežít a prosperovat v nové Průmyslové revoluci.

Pomalé organizace jsou zatíženy nadměrnou byrokracií. Jejich politika je již desítky let zastaralá a je postavena na nesmyslným pravidlech. Rychlé firmy jsou místem, kde se lidi cítí dobře a odhalují vlastní inovativní nápady.

V minulosti byla jistota zaměstnaní klíčem k úspěchu. Lidé vystudovali vysokou školu a zmizeli v obrovské korporaci, jež se stala jejich zaměstnavatelem až do důchodového věku. Tato doba je ale už dávno pryč. Žádná společnost člověku nemůže zaručit celoživotní zaměstnání. Vaše zkušenosti z vás vytvářejí značku. Firma, která nenásleduje progresivní metody pouze zpomalí váš kariérní růst. Podle Forbesu je správné vyměnit zaměstnání alespoň jednou za tři až pět let. Zde je deset důvodů proč:

 

1. Ztráta kontaktu s okolním světem

Setrvání v jedné organizaci může zapříčinit to, že ztratíte kontakt s okolním světem. Vaše zorné pole se ve velké míře zúží a vy se pak zaměříte pouze na vnitřní priority. Začnete se orientovat pouze na svět uvnitř vaší společnosti. Důsledkem toho se vám rozplynou možnosti, které vám nabízí prostor za zdmi vašeho současného zaměstnavatele.

2. Bez neustálého růstu firmy zkušenosti nezískáte

Neroste-li vaše společnost velmi rychle – ročně například o 30 procent - tak je podle Forbesu velice obtížné získat nové zkušenosti nebo výzvy. Ty vám přitom mohou zajistit nalezené nového pracovního místa, které vás může posunout mnohem dál.

3. Všechno vím, všechno znám

Člověk si může připadat špatně, když určitým věcem nerozumí a stává se tak ve svém pracovním zařazení nekompetentní. Měl by si ovšem uvědomit, že novým věcem se naučí právě ve fázi, když má ve společnosti nejméně zkušeností. Člověk by měl být stále otevřený novým příležitostem a měl by prahnout po nových zkušenostech, které mu otevírají nové a dosud neprobádané oblasti. 

4. Nová práce zlepší vaši hodnotu

Při nástupu do nové práce můžete vždy předefinovat pracovní podmínky k lepšímu. Z minulého zaměstnání jste získali zkušenosti, díky nimž se můžete posunout výš. Ve staré práci jste se chtěli například vyšplhat na manažera řízení zásob. Ale to nebylo možné, protože vámi vysněnou pozici zastával váš šéf. Nyní se vám otevírají dveře a je pouze na vás, jestli se přiblížíte k získání vámi vysněné pracovní příležitosti. 

5. Čím častější změna zaměstnání, tím pohodlnější pohovor

Forbes uvádí, že čím více pohovorů absolvujete, tím se stanete odolnějším v oblasti bolavého výběrového řízení. Nabyté zkušenosti vám umožní si vyjednat co nejpřitažlivější podmínky ruku v ruce s adekvátním platovým ohodnocením.

6. Lepší čich na potenciální zaměstnavatele

Zaměstnavatelé nejsou jediní, kteří posuzují kvalitu svých budoucích pracovníků. Samotní zaměstnanci by měli dokázat posoudit kvality svého budoucího šéfa a samotné společnosti. Jde přece o hodně. Díky svým zkušenostem nebudete ztrácet čas při práci pro lidi, kteří vám nemají co nabídnout. S postupem času začnete podle Forbesu vylepšovat čich na lidi, kteří mají vizi a odvahu jít si za svými cíli.

7. Mechanická práce a pohřeb kreativity

Dlouhodobá práce na jednom místě z vás dělá robota. Vaše nápady se začnou ztrácet jako pára nad hrncem. Později se kreativita vypaří úplně. Jestliže ve své práci obrazně řečeno spíte, tak vaše tvůrčí já ztratí dočista zájem o zkoušení nových věcí. Stanete se naprogramovaným „robotem“ se systémem, který lze jen těžko aktualizovat.

8. Firmy odmítající kandidáty s krátkodobými zkušenostmi

Je možné, že na podobnou společnost v rámci výběrového řízení narazíte. Nemusí se jim líbit, že jste na předchozí pozici vydrželi dva nebo tři roky. Pokud se do takovéto situace dostanete, tak podle Forbesu nemusíte panikařit. Jestliže vás některá firma odmítne tímto způsobem, tak jste se pravděpodobně vyhnuli smrtící kulce.  

9. Počet pracovních referencí zvyšuje vaše postavení 

Pracovními zkušenostmi získáváte nové kontakty. Poznáváte lidi, kteří objeví vaše kvality. S více referencemi v životopisu se navíc stanete lákavějším uchazečem. Práce pro větší množství firem vás připraví na různé situace. Lépe rozpoznáte to, co je důležité. Díky tomu si osvojíte nové dovednosti nebo si prohloubíte naopak ty stávající.

10. Rozšiřování „zóny pohodlí“

Čím častěji opustíte zaběhnuté a stereotypní pohodlí společnosti, tím více budete podle Forbesu rozšiřovat zónu svého pohodlí. Utvrzovat se dokonalostí místa, na kterém se nemůžete nikam posunout, nepřináší zhola nic. Pro sebe se stanete akorát vlastním nepřítelem. Začnete přehlížet obrovské možnosti, které vám svět nabízí. Změna pracovního místa vám přinese rozšíření obzorů a získání nových poznatků.

 

 

Zdroj: Forbes, Zet

 

 

 

Deset důvodů, proč úspěšní lidé častěji mění zaměstnání Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.