Demokraté prý upraví své memorandum o vyšetřování FBI

Američtí demokraté jsou ochotni vyřadit některé pasáže ze svého memoranda o postupu FBI při vyšetřování ruského vlivu na prezidentské volby v USA. Ve Washingtonu to v neděli prohlásil poslanec Adam Schiff, který je členem výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu tajných služeb. Prezident Donald Trump minulý týden odmítl dokument zveřejnit, protože obsahuje utajované skutečnosti.

Mohlo by vás zajímat

Memorandum demokratů je odpovědí na zprávu republikánů, která vyšetřovatele FBI obviňuje ze zaujatosti proti Trumpovi při vyšetřování ruské kauzy. Zatímco republikánský dokument Trump navzdory odporu FBI odtajnil, memorandum demokratů uvolnit odmítá. Obsahuje prý příliš mnoho citlivých informací, které jsou předmětem utajení.

Bílý dům o víkendu demokraty ujistil, že jakmile své prohlášení "vyčistí", prezident je bez námitek zveřejní.

Záležitost se stala předmětem vyhroceného sporu: demokraté Trumpa obviňují z nadržování republikánům a ze snahy poškodit FBI, republikáni zase hovoří o pasti, kterou na hlavu státu nastražili demokraté záměrným zařazením tajných informací do svého memoranda. Trumpa tak prý teď mohou obviňovat z nedostatku transparentnosti.

Schiff prohlásil, že demokraté obsah svého memoranda konzultují s FBI a jsou připraveni vyřadit veškeré pasáže, které by mohly poškodit zdroje a metody vyšetřovatelů. Doufají prý, že pak Trumpovy výhrady odpadnou.

 

Zdroj: ČTK

Demokraté prý upraví své memorandum o vyšetřování FBI Foto: Shutterstock

reklama

Další články

 1. V Soulu se konal další protest proti KLDR

  Společnost ·

  V Soulu se dnes konala demonstrace proti Severní Koreji. Podle televizní stanice CNN účastníkům, kteří doráželi na policisty, vadilo nejen sobotní pozvání jihokorejské…

 2. Mayová podle BBC v brzké době nastíní cestu z EU

  Společnost ·

  Britská premiérka Theresa Mayová podle veřejnoprávní stanice BBC vystoupí během tří týdnů s projevem, v němž nastíní cestu Británie z Evropské unie. Podobné proslovy c…

 3. Bude Korsika následovat katalánský osud?

  Společnost ·

  Toto úterý navštívil francouzský prezident Emmanuel Macron poprvé Korsiku. Několik dní před jeho návštěvu protestovalo v jejích ulicích tisíce korsických nacionalistů,…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.