Darknet je semeništěm nelegálních zbraní, v jakých zemích se s nimi obchoduje nejvíce?

Darknet zní trochu strašidelně, nemyslíte si? Jde ovšem ale i o místo, kde se pohybují normální lidé. Konkrétně jde pak o jedince, kteří se snaží ochránit své soukromí. Kupříkladu to jsou takzvaní whistlebloweři, kteří mají k dispozici tajné informace a obávají se vyzrazení jejich totožnosti. K darknetu ale neoddělitelně patří i temná stránka. Obchoduje se zde totiž s drogami a zbraněmi. V jakých zemích se se zbraněmi přes darknet obchoduje nejvíce? O tom už ve své nové infografice informoval server Statista.

Odhaduje se, že hodnota obchodů se zbraněmi na darknetu dosahuje hodnoty mezi 1,7 (35,7 miliard korun) až 3,5 miliardami dolarů (73,5 miliard korun). To zhruba odpovídá 10 až 20 procentům legálního obchodu se zbraněmi. Prostřednictvím této sítě si můžete obstarat téměř jakoukoli zbraň.

Společnost RAND Corporation analyzovala velikost obchodu se střelnými zbraněmi v rámci „kryptomarketů“. Zjistila přitom nepříliš pozitivní skutečnost. Darknet totiž zvýšil dostupnost střelných zbraní. Jejich cena pak odpovídá podobným částkám jako u nelegálního pouličního obchodu.

Zbraně, které se objevují na Darknetu, většinou pocházejí ze Spojených států. V loňském roce pak konkrétně šlo o 60 %. Největším trhem se střelnými zbraněmi je podle serveru Statista i přesto Evropa. Její příjmy jsou oproti USA pětkrát vyšší. Druhý největší podíl s ohledem na prodej střelných zbraní mělo Dánsko (12,98 procent). Za ním skončilo Německo s 5,31 %.

 

 

Zdroj: Statista, Zet

Darknet je semeništěm nelegálních zbraní, v jakých zemích se s nimi obchoduje nejvíce? Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Údajný stoupenec IS prý ve Francii zabil dva lidi

    Společnost ·

    Možná dva lidé přišli v pátek o život na jihu Francie, kde údajný stoupenec Islámského státu, ozbrojený i granáty, zajal v jednom supermarketu několik rukojmích. Uvedl…

  2. v roce 2016 žilo na území Česka 493 400 cizinců

    Společnost ·

    V Česku ke konci roku 2016 pobývalo 493 400 cizinců. Šlo o největší počet od roku 1993. Proti roku 2015 se jejich počet zvýšil o 28 700. Informaci ve čtvrtek oznámil Č…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.