Další vnitrokorejský summit se uskuteční v září v severokorejském Pchjongjangu

Příští vnitrokorejský summit se uskuteční v září v severokorejské metropoli Pchjongjangu. Podle jihokorejské agentury Jonhap se na tom dnes dohodli vyjednavači v Pchanmundžomu v demilitarizovaném pásmu mezi KLDR a Jižní Koreou.

Severní a Jižní Korea se na dubnovém summitu zavázaly, že ještě letos na podzim uskuteční příští schůzku. Severokorejský diktátor Kim Čong-un a jihokorejský prezident Mun Če-in se již letos setkali v dubnu i v květnu.

Obě země deklarovaly zájem na tom, aby ještě letos mohla být podepsána mírová dohoda, která by nahradila smlouvu o příměří, jíž skončila korejská válka let 1950-53. Pchjongjang a Soul také slíbily, že budou pracovat na úplném odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova.

Dnešní stručné oznámení o konání třetího letošního summitu neobsahuje žádné další podrobnosti. Neupřesňuje datum, přestože se na něm podle severokorejského zástupce delegace v Pchanmundžomu dohodly. Nepraví se v něm ani nic o způsobu, jakým by Severní a Jižní Korea chtěly dosáhnout vytyčených cílů, tedy mírové dohody a jaderného odzbrojení.

Uspořádat schůzku v demilitarizovaném pásmu navrhl minulý týden Pchjongjang. Členy delegací byli z obou stran politici, kteří se zabývají vnitrokorejskými styky a hospodářskou spoluprací.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Další vnitrokorejský summit se uskuteční v září v severokorejském Pchjongjangu Foto: Shutterstock.com: Hlavní město KLDR Pchjongjang

reklama

Další články

  1. Drsný kraj s příjemnou chutí jakostní šunky

    Komerční sdělení ·

    Moravskoslezský kraj je často spojován s drsnou průmyslovou Ostravou, ale i v tomto kraji můžeme nalézt krásné historické památky a malebnou krajinu. …

  2. Jak americká TSA sleduje pasažéry na letišti?

    Společnost ·

    Převlékání na letištní toaletě, kontrola odrazu ve výloze obchodu nebo poslední pasažér přicházející na palubu letadla. Že se nejedná atypické chování cestujících na l…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.