Další technologická nostalgie: Tamagoči je zpět

Po obnovení mobilní legendy Nokie 3310 přichází zpět na trh další oblíbená technologická hračka 90. let. Japonská firma Bandai znovu vydala kapesní hru Tamagoči. V současné době je k dostání na japonském Amazonu za 2000 jenů (450 korun).

Tamagoči byl v devadesátých letech obrovským hitem v Japonsku. Na celém světě se od roku 1996, kdy byl poprvé uveden na trh, prodalo více než 76 milionů těchto zařízení. V současné době tato kapesní hra zažívá renesanci podobně jako tlačítková Nokie 3310.

Firma Bandai přišla s nově navrženými šesti „vejci“ a tedy šesti různými zvířátky o které je třeba se starat. Virtuálním krmením, napájením a odklízením výkalů ho hráč udržuje naživu. Pokud tyto úkoly opomene, virtuální mazlíček zemře.

Podle listu The Telegraph fenomén Tamagoči dodnes nebyl úplně zapomenut. V průběhu posledních 20 let byly vydávány například videohry. Jeho původní podoba se ale vrací až nyní.

Podle tamních médií způsobil tento comeback v Japonsku novou mánii. Na sociálních sítích můžeme najít komentáře typu: „Mé děti je měly ve škole zakázané, takže jsem ty zatracené věci musel nosit každý den do práce a starat se o ně,“ píše The Telegraph.

 

 

Zdroj: The Telegraph, Zet

 

 

Další technologická nostalgie: Tamagoči je zpět Foto: Youtube

reklama

Další články

  1. Brexit může poškodit rating Evropské unie

    Byznys ·

    Jestliže Velká Británie v jednáních o podmínkách svého vystoupení z Evropské unie odmítne požadavky unie na vyplacení rozpočtových závazků, tak může dojít k poškození …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.