Daimler modernizuje továrnu v Brémach, investuje 20 miliard korun

Automobilka Daimler, která vyrábí osobní automobily Mercedes-Benz, investuje na modernizaci továrny v severoněmeckých Brémách více než 750 milionů eur (20,5 miliardy korun). Podle německého koncernu tak vytvoří 500 nových pracovních míst.

Továrna bude mít nadále na starosti výrobu luxusních osobních automobilů Mercedes-Benz třídy C. Kromě nástupce aktuálního modelu třídy C bude v budoucnosti vyrábět také další dva modely, napsala agentura DPA.

Nová pracovní místa by v závodě měla vznikat postupně do roku 2020. Továrna v Brémách v současnosti zaměstnává 12 500 lidí. V loňském roce vyrobila zhruba 340 tisíc automobilů.

Daimler doufá, že do konce tohoto desetiletí předstihne domácí konkurenty Audi a BMW a získá vedoucí postavení na světovém trhu s luxusními automobily. Koncern vyrábí kromě osobních automobilů i nákladní vozy, v jejichž produkci je světovou jedničkou.

 

Zdroj: ČTK

 

Daimler modernizuje továrnu v Brémach, investuje 20 miliard korun Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.